ایجاد ۲۰ کیلومتر روشنایی در سطح شهر آبادان

 

شهردار آبادان از ایجاد ۲۰ کیلومتر روشنایی در سطح این شهر خبر داد و گفت: این اتفاق کاری به طور کامل جدید در طول دوران مدیریت شهری آبادان است.

محمد حویزاوی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده شهرداری در مدت تصدی ۱۱ ماهه وی به عنوان شهردار آبادان افزود: در بحث آبیاری درختان موجود در بلوارها پیشتر این کار با استفاده از حدود ۱۲ تانکر آب انجام می شد که در زمان حاضر این کار به صورت قطره ای و مکانیزه در حال انجام است.

وی با اشاره به انجام کار ساحل سازی رودخانه های اروند و بهمنشیر اظهار کرد: پس از ۲۵ سال، کار ساحل سازی بهمنشیر حد فاصل ایستگاه هفت تا پل کریمی در قالب محوطه سازی و ایجاد روشنایی با بیش از ۶.۵ کیلومتر به انجام رسیده ضمن آنکه ساحل سازی یک کیلومتر از سواحل اروندرود (دژ خاکی برداشته شده) نیز انجام شده است.

شهردار آبادان با بیان اینکه سرمایه گذاری یکی از ارکان توسعه شهری است، تصریح کرد: در این باره ساخت شهرک خودرویی به عنوان دومین شهرک خودرویی کشور پس از اراک، در مدت زمان کمتر از هفت ماه با سرمایه ای بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی هزینه و ساخته می شود.

 

حویزاوی گفت: در زمان حاضر بیش از پنج پروژه را در دست انجام داریم که آخرین آن پروژه ای در وسعت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع بود که با اعتباری معادل ۱۲ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در ابتدای بلوار ولایت کلنگ زنی شد.

وی انجام روکش آسفالت معابر و خیابانهای اصلی و اصلاحات هندسی را یادآور شد و افزود: تمامی کارها بر اساس کار کارشناسی انجام شده و چیزی غیر از این نیست.

شهردار آبادان اظهار کرد: ۸۰ درصد از کار مطالعاتی ساختمان جدید شورای اسلامی شهر و شهرداری به اتمام رسیده است.

حویزاوی با اشاره به موضوع وجود نیروهای مازاد در شهرداری آبادان از آزادسازی بیش از ۳۰۰ نفر از کارکنان شهرداری از طریق بیمه تامین اجتماعی خبر داد و اظهار کرد: این یک کار بی سابقه و کم نظیر در طول دوران مدیریت شهری آبادان بود.

وی از ساخت باندهای جدید الاحداث جاده امام علی ابیطالب به عنوان یکی از کارهای کلان در حال انجام این شهرداری خواند و تصریح کرد: بسیاری از پروژه های نیمه کاره از جمله بازارچه خیابان هفت (بازار شهید ارغنده) را به اتمام رساندیم در بحث زیرگذر طیب نیز در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم ضمن اینکه پیگیر خرید بیش از ۱۰ دستگاه اتوبوس و ۱۵ دستگاه مینی بوس از طریق سازمان شهرداری ها هستیم.

شهردار آبادان یادآور شد: پیگیر موضوع ماده ۱۲۳ برنامه پنجم توسعه و حذف حقوق شهر آبادان با همراهی و مساعدت استاندار خوزستان هستیم.

نوشتن دیدگاه