چرا شهرداری آبادان در حال از بین بردن فلکه‌های شهر است

نماینده آبادان در مجلس گفت: شرکت جهاد نصر طرح‌هایی را در دست اجرا داشت اما پیشرفتی در آن‌ها دیده نمی‌شود و درخواست تسریع در روند کار را از جهاد کشاورزی داریم.

جلیل مختار در جلسه شورای اداری آبادان که امروز در سالن الغدیر فرمانداری این شهر برگزار شد، اظهار داشت: در بحث جهاد کشاورزی شرکت جهاد نصر در حال آماده‌سازی 350 هکتار زمین بوده است.

وی افزود: این شرکت باید پاسخ بدهد که خروجی این طرح تاکنون چه بوده و همچنین این شرکت بنا داشت 20 هزار هکتار زمین را نیز در برنامه خود قرار دهد و اگر مقایسه‌ای با طرح‌های مشابه انجام دهیم به این نتیجه می‌رسیم که کاری در این‌ باره انجام‌ نشده است.

مختار با بیان اینکه درخواست تسریع در روند کار را داریم، عنوان کرد: در بحث طرح الگوی کشت نیز این شرکت برنامه‌ای ارائه نداده است و اگر این معطلی یک سال دیگر ادامه یابد زمین‌هایی که روی آن‌ها کارشده دوباره به حالت قبل بازمی‌گردند.

 

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به آموزش‌وپرورش بیان کرد: در آستانه ایام ثبت‌نام مدارس از دانش آموزان هستیم، با وجود تاکیدی که من در بحث دریافت هزینه از دانش آموزان و عدم الزام آن‌ها برای تهیه البسه خاص به آموزش‌وپرورش داشتم متاسفانه همچنان شاهد انجام این کارها هستیم.

وی تصریح کرد: به همین دلیل نیز بازرس‌هایی از وزارت آموزش‌وپرورش در هفته آینده به آبادان می‌آیند تا به این موارد رسیدگی کنند و علاوه بر این قرار بود بابت عدم دریافت هزینه در مدارس با بنر اطلاع‌رسانی شود اما این کار نیز انجام نشد و از رئیس آموزش‌ وپرورش آبادان تقاضا داریم تا به این مشکلات خاتمه دهد.

مختار با اشاره به مشکلات اسکله‌های آبادان اعلام کرد: مشکل لایروبی اسکله‌ها همچنان باقی است و در سفر ریاست‌جمهور این طرح به تصویب رسید اما تاکنون شاهد اجرایی شدن آن نبوده‌ایم.

 

وی اظهار داشت: دلیل این‌که چرا شهرداری آبادان در حال از بین بردن فلکه‌های شهر است برای ما مبهم و نامعلوم است و تا جایی که مطلع شدیم سبب مشکل در عبور و مرور شهروندان و ترددهای ضروری مانند آمبولانس و آتش‌نشانی می‌شود.

نماینده آبادان در مجلس با اشاره به مشکلات فروشندگان خودرو، بیان کرد: اکثر اعضای اتحادیه فروشندگان خودرو نسبت به ایجاد شهرک اتومبیل در آبادان معترض هستند چرا که وضعیت مناسبی نداشته و قیمت تمام‌ شده آن نیز بالا است.

مختار عنوان کرد: چند در صد از خانه‌های بهداشتی که جزء تعهدات دانشکده علوم پزشکی آبادان بوده نوسازی شده و چه میزان باقی‌ مانده است؟

همچنین قرار بود در تاریخ 15 دی‌ماه امسال شاهد افتتاح بیمارستان اروندکنار باشیم و آیا این موضوع محقق می‌شود یا خیر که باید رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان پاسخگوی این سؤالات باشد.

وی با بیان اینکه در ایام نزدیک به اربعین حسینی مردم آبادان پذیرای زائران اباعبدالله الحسین (ع) هستند، اعلام کرد: 50 درصد از زمین‌هایی که برای موکب‌های آبادان در نظر گرفته‌شده بود به شهر دیگری اختصاص‌ یافته است و مسئولان باید به این موضوع رسیدگی کنند.

نوشتن دیدگاه