مردم آبادان در زمینه آب شرب تقاص کم‌کاری مسئولان را پس می‌دهند

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: انصاف نبود که بعد از یک سال پیگیری مشکلات آب شهرستان آبادان باز هم مردم به این شکل با مشکل بی‌آبی مواجه شوند و تقاص کم‌کاری مسئولان را پس دهند.

غلامرضا شرفی در نشست خبری که امروز در سالن اجتماعات خانه مردم آبادان برگزار شد، اظهار داشت: اگر بتوانیم شیوه‌نامه، امتیازات و ملاحظاتی را برای پیمانکاران وضع کنیم که استفاده از نیروی بومی برای آن‌ها مقرون‌به‌صرفه باشد قطعا برخی از مشکلات و دغدغه‌های مردم برطرف می‌شود.

وی بابیان اینکه متأسفانه این اتفاق تاکنون رخ نداده است چراکه مسئولان شهری ما کمتر پیگیر این موضوع شدند و لازم است این پیگیری بیشتر شود، اظهار کرد: در بین این‌همه مشکلات و بیکاری جای فرمانداری و اداره کار شهر آبادان کجاست و این‌ها باید متولی و پیگیر حقوق مردم باشند.

شرفی با اشاره به مشکلات آب شهرستان آبادان عنوان کرد: قبلا گرمای بالای 50 درجه برای روزهای کوتاهی به آبادان می‌رسید اما در حال حاضر برای مدت‌های 7 روز، 20 روز یا بیشتر، دمای شهر آبادان به این مقدار رسیده و حتی از این مقدار هم فراتر می‌رود.

 

انصاف نبود مردم آبادان در زمینه مشکلات آب شهرستان تقاص کم‌کاری مسئولان را پس دهند

وی عنوان کرد: انصاف نبود که بعد از یک سال پیگیری مشکلات آب شهرستان آبادان باز هم مردم به این شکل با مشکل بی‌آبی مواجه شوند و تقاص کم‌کاری مسئولان را پس دهند.

شرفی بیان کرد: آبادان در حوزه آبراه نیز دچار مشکل است به‌طوری‌که در زمستان با 18 میلی‌متر بارندگی شاهد آب‌گرفتگی معابر در نقاط مختلف شهری هستیم.

وی عنوان کرد: پیش از جنگ تحمیلی با پول یک‌منزل در منطقه جمشیدآباد آبادان می‌توانستیم یک‌خانه در شیراز خریداری کنیم اما در حال حاضر با این پول یک درب هم نمی‌توان در شیراز خرید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به فرسودگی شبکه آب‌رسانی شهری و روستایی آبادان، بیان کرد: اخیرا سفری کاری به چند کشور اروپایی داشتیم تا ببینیم به چه شکل می‌توانیم در زمینهٔ حل مشکلات آبی کشورمان با هم همکاری داشته باشیم.

نماینده آبادان در مجلس با بیان اینکه امروز تصفیه فاضلاب در کشورهای صنعتی در حد استفاده برای شرب است، بیان کرد: اما متأسفانه در کشور ما این کار حتی در حد استفاده برای کشاورزی و دام نیز صورت نمی‌گیرد.

 

افرادی که در ایام جنگ تحمیلی در آبادان بودند شامل مزایای ایثارگران شوند

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه در بحث افزایش کیفیت آب آبادان چه پیگیری‌هایی صورت گرفته است، عنوان کرد: طرح ایجاد سد سلولی که اخیرا با حضور وزیر نیرو افتتاح شد سبب شیرین شدن آب بهمنشیر و افزایش کیفی آب می‌شود.

شرفی با اشاره به تصویب برنامه ششم توسعه در مجلس، اعلام کرد: هر ارگان تعریفی از منطقه جنگی دارد و در این برنامه تلاش کردیم تا افرادی که در ایام جنگ تحمیلی در آبادان بودند شامل مزایای ایثارگران شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: هرچند در صورت اجرای این طرح بسیاری از مشکلات بیکاری در آبادان حل می‌شود اما اجرای آن نیازمند تأمین اعتبار دولت است و در غیر این صورت این طرح قابل‌اجرا نیست.

نوشتن دیدگاه