آتش سوزی در مغازه فست فود در آبادان

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان از مصدومیت ۶ آتش نشان در مهار آتش سوزی در مغازه فست فود فروشی در خیابان منتظری این شهر خبر داد.

مجید فرحانی پور با اشاره به آتش سوزی در این مغازه و مهار توسط آتش نشانان گفت: متاسفانه صاحب مغازه ما را از وجود ۱۰ کپسول گاز بزرگ که در بخشی از مغازه اش نگه داشته بود بی اطلاع گذاشت و درست در هنگامی که پس از مهار آتش، آتش نشانان ما در حال بررسی نهایی موضوع در درون مغازه بودند با انفجار شدید کپسولهای گاز و پرتاب آتش نشانان به بیرون از مغازه مواجه شدند.

وی که خودش نیز دستها و موهایش بر اثر این انفجار دچار سوختگی شده است، افزود: از چهار آتش نشان اعزامی به اهواز برای انجام مداوا یکی از ناحیه دستها، مچ پا، صورت و کتف (شکستگی)، دیگری از ناحیه ریه، یکی نیز از ناحیه صورت و دستهایش و چهارمین آتش نشان نیز از ناحیه صورت دچار سوختگی شده بودند.

فرحانی پور اظهار کرد: دو آتش نشان دیگر نیز به بیمارستان امام خمینی مربوط به شرکت پالایش نفت آبادان واقع در خیابان شهید منتظری شهر ارجاع داده شدند که یکی از ناحیه ریه و دیگری از ناحیه صورت، سر و دستهایش دچار سوختگی شد.

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان با انتقاد و گلایه شدید از کارکنان بیمارستان امام خمینی شرکت پالایش نفت آبادان (معروف به اُپیدی) گفت: هنگامی که دو آتش نشانی حادثه دیده در حین انجام وظیفه را برای مداوا به اُپیدی بردیم در کمال ناباوری به ما گفتند اول بروید پرونده تشکیل دهید پول واریز کنید تا ما بتوانیم به شما خدمات دهیم.

فرحانی پور با اشاره به واریز ۴۰۰ هزار تومان به حساب این بیمارستان افزود: پس از اعتراضات ما به نحوه برخورد کادر بیمارستان، رئیس بیمارستان پس از یک ساعت آمد و سپس خدمات رسانی به آتش نشانان ما آغاز شد.

وی اظهار کرد: برخورد کادر بیمارستان امام خمینی شرکت نفت با آتش نشانان که جانشان به مخاطره افتاده غیر قابل قبول و دور از انتظار بود، مسئولان این بیمارستان بایستی در نحوه برخوردشان با مراجعان به خصوص در مواجه با حوادثی این چنینی تجدید نظر کنند. به گفته وی این حادثه در ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه شامگاه گذشته رخ داده است.

دیدگاه‌ها  

0 #1 محسن 1396-02-23 20:44
با سلام ، بنده خودم شخصا حضور داشتم و شاهد عینی ماجرا هستم ، آقای فرحانی یک ساعت پس از حضور آتش نشانان مصدوم در بیمارستان نفت حضور پیدا کردند
1 - برای کلیه مصدومین اقدامات اولیه درمانی انجام شد
2- هر مصدوم که به بیمارستان انتقال پیدا می کند بعد از اقدامات اولیه می بایست تشکیل پرونده دهد یعنی اسم ، سن ، بیماری های خاص و ... ثبت شود وقتی که یکی از همراهان آتش نشان به پذیرش راهنمایی شدند و کارمند پذیرش بی اطلاع از وضعیت آنان بود تقاضای وجه بستری کرد و آن فرد بدون توضیحی پرداخت کرد
3- علت اینکه کارمند پذیرش در این خصوص توجیه نشدند شلوغی اورژانس و رسیدگی کلیه کارکنان به وضعیت مصدومین بود ( فقط یک نفر پول داد بدون اینکه به پذیرش بگویند مصدوم آتش نشان است )
4- متاسفانه شخصی که از همکاران مصدومین که اصلا در حادثه مذکور حضور نداشت و پس از حادثه به بیمارستان آمده بود به طرف دکتر حمله و رکیک ترین الفاظ را به کار برد و پس از آن وقتی حراست وی را به آرامش دعوت کردند به همراه همکارانش چند نفری به صورت وحشیانه نفر حراست را مورد ضرب و شتم قرار دادند و حتی به خانم های پرستار توهین کردند که تمام موارد در دوربین های مداربسته ضبط شده است
4- علیرغم تعدی صورت گرفته ، پرسنل بیمارستان با خویشتنداری کلیه امور درمانی را انجام و بیماران به اهواز اعزام شدند
5- آقای فرحانی که این همه افاضات فرمودند چه پاسخی برای اقدام وحشیانه همکاران خود دارند و چرا در مصاحبه اشاره ای نکردند
6- آقای مسئول به جای شانتاژ و ارائه اخبار غلط به جامعه برای کارکنان خود تجهیزات تهیه کنید و آموزش دهید تا در آتش سوزی در یک مغازه ساندویچی هشت نفر مصدوم نداشته باشید
هر کس در هر شغلی که می باشد بایستی ادب و نزاکت را رعایت کند
لطفا رسانه باشید

نوشتن دیدگاه