امروز : شنبه, 09 مرداد 1395

نظرسنجی

اجرای کدام یک از موارد زیر را در اولویت برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد اروند می دانید؟
 
قیمت خودروهای خارجی در منطقه آزاد اروند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 14 دی 1390 ساعت 01:06

به دنبال اعلام افزایش شعاع تردد خودروهای خارجی منطقه آزاد اروند به ۱۰۰ کیلومتر و امکان ورود این خودروها به اهواز، این روزها خرید ماشینهای خارجی فکر اول و آخر اغلب مردم اهواز است.

هفته قبل استاندار خوزستان با حضور در جلسه هیئت دولت، مصوبه ای را به تصویب رئیس جمهور و سایر دولتمردان رساند که طبق آن محدوده تردد خودروهای خارجی پلاک اروند از شعاع ۴۵ کیلومتر به ۱۰۰ کیلومتر رسید. با این مصوبه خودروهای خارجی منطقه آزاد که هم اینک تنها در شهرهای آبادان و خرمشهر و اندکی خارج از این دو شهر محبوس هستند می توانند تا شهر اهواز تردد کنند. با وجود اینکه در این مصوبه تاکید شده که این امتیاز برای مردم ساکن در آبادان و خرمشهر است و آنها می توانند با خرید خودروهای منطقه آزاد اروند تا مرکز استان تردد کنند ولی موج خوشحالی ایجاد شده به جای اینکه این دو شهر را فرا بگیرد، بیشتر اهواز و مردم آن را در برگرفت زیرا آنها نیز می توانستند با خرید این خودروها در شهر خود تردد کنند.

البته در این بین برخی تردیدها وجود دارد زیرا در صورتیکه دولت و منطقه آزاد اروند بر روی اجرای دقیق این طرح اصرار کنند می توانند خودروهایی را که کاملا در اهواز مستقر هستند را شناسایی و جریمه کنند زیرا خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند مجهز به GPS هستند و هر خودرویی که به این وسیله مجهز شود به راحتی می توان تشخیص داد که در مدت معینی مثلا برای یک سال در چه مناطقی تردد کرده است.

به همین دلیل در صورت اجرای دقیق این مصوبه توسط سازمان منطقه آزاد اروند یا اصرار دولت برای اجرای دقیق آن، به صرفه نیست که مردم اهواز اقدام به خرید این خودروها کنند زیرا با جریمه های سنگین مواجه می شوند. به خصوص اینکه موقع نقل و انتقال باید بخشی از قمیت خودرو را به پرداخت جریمه های سنگین اختصاص داد.

هم اکنون سازوکارهای این مصوبه در حال انجام است و سه شنبه برخی کارشناسان منطقه آزاد اروند جلسه ای در تهران برای چگونگی اجرای دقیق این مصوبه دارند که بعد از آن شاید بتوان در خصوص این طرح و قوانین و مقررات آن اطلاع دقیقی به دست آورد.

بهروز حسینی فر سرپرست منطقه آزاد اروند نیز چند روز قبل در خصوص این مصوبه گفت: این مصوبه برای استفاده مردم آبادان و خرمشهر انجام شده و فعلا در خصوص اینکه مردم اهواز و سایر شهرهای استان می توانند از این طرح استفاده کنند هنوز هیچ ابلاغی نشده به همین دلیل در صورت اجرایی شدن این طرح فعلا فقط ویژه ماشینهای موجود در آبادان و خرمشهر با شرایط مندرج در آئین نامه است که می توانند تا مرکز استان تردد کنند.

از سویی دیگر این مصوبه برای اجرایی شدن نیز مدتی طول خواهد کشید و احتمالا تا پایان سال اجرا نخواهد شد زیرا این مصوبه بعد از اینکه از سوی دبیرخانه دولت نوشته شود توسط رئیس جمهور به سازمان مناطق آزاد کشور ابلاغ می شود و آنجا نیز باید بررسی شود. بعد از پایان بررسیها به سازمان منطقه آزاد اروند آزاد اروند ابلاغ و این سازمان نیز مدتی وقت دارد تا آن را به صورت نهایی اجرا کند. این فرآیند احتمالا چند ماه طول خواهد کشید و به سال بعد موکول می شود هر چند برخی مدیران سازمان منطقه آزاد اروند اصرار دارند این مصوبه قبل از پایان سال و به منظور بهره مندی دارندگان این خودورها در ایام عید نوروز اجرایی شود.

هم اکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ خودروی خارجی با پلاک سازمان منطقه آزاد اروند در شهرهای آبادان و خرمشهر تردد می کنند که طبق قانون از یک مرخصی یک ماهه برخوردار هستند. این مرخصی به گونه ای است که دارنده خودرو در دفعات متعدد می تواند از آن استفاده کند ولی مدت آن نباید بیشتر از یک ماه شود. البته برای هر بار مرخصی دارنده خودروی پلاک منطقه آزاد اروند باید ۲۰ هزار تومان برای آبونمان به سازمان منطقه آزاد اروند پرداخت کند.

از سویی دیگر سازمان منطقه آزاد اروند در مناسبتهای مختلف همانند سالروز شکست حصر آبادان، سالروز آزادسازی خرمشهر، عید نوروز و دهه فجر اقدام به دادن مرخصی فوق العاده( بدون احتساب یک ماه قانونی) به خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند می کند به گونه ای که تعداد روزهای مرخصی در طول یک سال به ۶۰ روز هم می رسد و این فرصت مناسبی در اختیار دارندگان این خودروها قرار می دهد تا به شهرهای دیگر مسافرت کنند.

هم اکنون قمیت خودروهای منطقه آزاد اروند حدود یک سوم قمیت فروش ماشین در داخل کشور است به گونه ای که خودرویی مثل اسپورتیج که قیمت آن در کشور ۷۴ میلیون تومان است با پلاک منطقه آزاد اروند ۲۸ میلیون به فروش می رسد. خودروی تویوتا لانکروز که قمیت پلاک ملی آن ۱۶۰ میلیون تومان است در منطقه آزاد اروند ۸۰ میلیون تومان قابل خرید است. خودروی سوناتا با پلاک ملی ۷۴ میلیون تومان است ولی در منطقه آزاد اروند ۲۷ میلیون به فروش می رسد. خودروی سانتافه که در کشور ۶۵ میلون تومان عرضه می شود در منطقه آزاد اروند ۳۰ میلیون تومان قابل خرید است و خودروی سراتو در منطقه آزاد اروند ۲۰ میلیون تومان به فروش می رسد در حالیکه در کشور ۴۸ میلیون تومان است.

اما تکاپوی مردم اهواز برای خرید این خودروها بعد از انتشار خبر این مصوبه، باعث شده که قمیت این نوع خودروها تا حدود کمی بالا برود ولی پیش بینی می شود در صورت اجرای این مصوبه قیمتها به طرز قابل ملاحظه بالا بروند البته در صورتیکه منطقه آزاد اروند نظارتهای خود را جدی تر کند امکان افزایش قیمت کمتر می شود. همچنین با وجود اینکه محدود تردد این خودروها تا شعاع ۱۰۰کیلومتر افزایش یافته، مردم شهرهای دیگر مجاور آبادان و خرمشهر همانند بندر امام خمینی(ره) و بندر ماهشهر امکان استفاده از این طرح را ندارد و این طرح تنها برای تردد خودروهای منطقه آزاد اروند به سمت شهر اهواز است.

طبق قوانین منطقه آزاد اروند هم اکنون خودروهایی که بیشتر از دو سال از عمر آنها نگذشته امکان ورود به آبادان و خرمشهر را دارند در حالیکه برای مدتی که این قانون تنها برای خودروهای صفر کیلومتر تعیین شد تقاضا برای خرید آنها در منطقه آزاد اروند بسیار کاهش یافت. هم اکنون شهروندان آبادانی و خرمشهری می توانند نسبت به ورود خودروهای مستعمل سالم با سال ساخت ۲۰۱۱ و مورد تائید معاینه فنی اقدام کنند.

در مدت اخیر که این خودروها در شهرهای آبادان و خرمشهر تردد می کنند نمای شهر به کلی تغییر کرده و آنها جلوه ای خاص به این دو شهر جنگ زده بخشیده اند. همچنین در مدت اخیر که این خودروها در شهرهای آبادان و خرمشهر تردد می کردند مراکز پشتیبانی و خدمات پس از فروش آنها در این دو شهر مستقر شده و خریداران آنها از این بابت مشکلی ندارند.

 

نظرات 

 
0 #111 علی 1394-09-17 16:44
مردم از بیکاری مي نالن شما فکر ماشین هستین
اگه کسی رفته جبهه جنگیده شهید شده واسه ناموسش رفته منتی گردن کسی نداره ما هم خانواده شهیدیم
شهرپرستي رو بزارين کنار
آبادان خوبه یا اهواز واسه شما نون نمی شه برادر من
من نمی دونم سال ۲۰۱۶ رسید ولی افکار ما تو دهه تیغ علی شاه مونده
واسه همینه هیچ پیشرفتی تو زندگی نداریم
من بچه آبادانم و پلاک اروند دارم انشالله کل ایران آزاد بشه همه استفاده ببرن
نقل قول
 
 
0 #110 آرمان 1393-12-03 21:56
آخرش قیمت 206 کروک چنده هر جا می رم یه قیمته یه جا زده 18 میلیون یه جا 12 میلیون یه جا 206 و 207 کروک زده 10 تا 25 میلیون آخه ما به کدومشون اعنماد کنیم
نقل قول
 
 
+4 #109 ایمان از بهبهان 1393-10-02 00:19
سلام خدمت همه هم استانیهای عزیزم
خواستم بدونم جریمه هر روز خروج از محدوده استان چند تومانه
نقل قول
 
 
-1 #108 محمد دریس سربندر 1393-07-17 00:55
سلام
آیا بندرامام خمینی و ماهشهر هم جز منطقه ی آزاد اروند هستند؟
نقل قول
 
 
+1 #107 بیژن 1393-07-13 21:14
بابا قیمتایه واقعی رو بزارین
واقعی
نقل قول
 
 
0 #106 خوزستانی 1393-07-01 14:09
نقل قول از رضوان:
وای اگ بشه چی می شه خدای من کل استان عالیه
ما تا دهاتمون میتونیم بی دغدغه بریم

خدا شفات بد
مردم به فکر چین تو به فکر چی!
نقل قول
 
 
-15 #105 آبادان عشقه 1393-06-30 21:01
آبادان اگه نباشه خوزستان هیچی نیست اینو همه می دونن اگه آبادان و خرمشهر نبودن خوزستان هم نبود حالا هم که ماشینای منطقه آزاد شدن این هم از ما داره خوزستان تازه به غیر از نفتش
نقل قول
 
 
+3 #104 ایرانی 1393-06-27 01:47
پراید و پژو تولید ایران در منطقه آزاد سه تا 100 تومن
نقل قول
 
 
-3 #103 فريبرز لالی 1393-06-21 00:21
لالي آزاد شده پلاک اروند البته هنوزه
نقل قول
 
 
+9 #102 منصور 1393-06-17 05:16
همه شهرهای خوزستان درزمان جنگ دینشون رو به کشور ادا کردن همه شهید دادن پس دلیل نمیشه یک شهری سر بقیه شهرهای استان منت بذاره هم استانیهای عزیز حق ما خیلی بیشتر از این ماشینهای خارجی هست امیدوارم با ورود این ماشینها به همه استان عزیزمون دست دو خودروساز داخلی از جیب مردم شریف خوزستان کوتاه بشه
نقل قول
 
 
0 #101 رضوان 1393-06-13 18:46
وای اگ بشه چی می شه خدای من کل استان عالیه
ما تا دهاتمون میتونیم بی دغدغه بریم
نقل قول
 
 
+14 #100 خوزستانی 1393-06-12 00:56
برای مردم خوزستان که موقع جنگ بیشترین صدمه رو دیدن بیشترین شهید رو دادن و بدترین اب و هوای ایران رو داره و با وجود پالایشگاه و پتروشیمی و ... الوده ترین هوا رو داره و با این همه چاه نفت و گاز و اب و کشاورزی فقط این کار کوچیک رو کردن واقعا خجالت داره...
بعضی از شهر های دیگه ایران هیچ چیزی ندارن ولی خیلی وقت پیش به منطقه ازاد کامل تبدیل شدن...
اگه تمام استان خوزستان رو به صورت کامل هم منطقه ازاد اعلام کنن کار زیادی نکردن
نقل قول
 
 
+15 #99 حسن 1393-06-10 18:19
متاسفانه خیال می کنیم بهمون دارن لطف می کنن
در حالی که ما خوزستانیها بیشتر از اینها حق گردنشون داریم
اونها دارن نفت و آب رودخونه های خوزستان رو می برن در ضمن تبریزیها خیلی جلوتر از خوزستانیها به منطقه آزاد رسیدن تبریزی که نه بندر داره و نه به اندازه خوزستان منابع زیر زمینی...
یک کلام در مقابل باد و خاک و آب الوده ای که شما دارید نوش جان می کنید این کارها برای رضایت شما کمه و مسئولین باید سر تا پای شما رو طلا بگیرن
چون شما بودید که در خرمشهر و آبادان موقع جنگ بخاطر این سرزمین و همین مسئولین از جون خودتون گذشتید
نقل قول
 
 
+4 #98 خوزستانی 1393-06-10 11:22
روی سخن به مسئولینی که ( اصلا مسئولی وجود داره ؟! ) هست.
استان خوزستان یکی از استانهای محروم هست که اصلا رسیدگی بهش نمیشه ( خوزستان مانند سرزمین‌ مستعمراتی برای ایرانه )
اکثر منابع در خوزستان وجود داره چند درصد این ارزش به مصرف خود خوزستان میرسه؟
خیلی از خیابون ها حتی یه آسفالت درست و حسابی ندارند!
مشکل ما نه تنها خودروی با کیفیت هست بلکه زیرساختها هم باید مورد توجه ویژه قرار بگیره
نقل قول
 
 
+1 #97 سیا 1393-06-09 23:40
آیا بهبهان منطقه آزاد به حساب میاد؟
نقل قول
 
 
+1 #96 داود 1393-06-09 22:36
آقا
سلام میگم 207 و 206 اروند چند قیمته؟
نقل قول
 
 
-2 #95 یاشار 1393-06-08 16:10
یاشار از آغاجاری
مرسی از همه تون
نقل قول
 
 
+4 #94 داوود اهواز 1393-06-06 20:34
همشریان و دوستان محترم خوزستانی
با توجه به این که خودم دوستار استفاده از خودروهای باکیفیت و مدرن و ایمن روز دنیا هستم ولی شرایط داشتن و استفاده کردن از این خودروها واقعا پرهزینه می باشد
تا انجایی که من مطلع شدم
1-بیمه بدنه آنها به قیمت واقعی انها محاسبه مشود
2-عوارض سالیانه هم همین جوربه قیمت واقعی انها می باشد
3-کارت بنزین هم ندارند
4-برای استفاده از مرخصی 45 روزه باید مبلغ 20 هراز تومان پرداخت شود که مکن است با شروع فصل تابستان بالا رود
5-کمبود لوازم یدکی و...
خلاصه با شتاب و بدون آگاهی اقدام نکنید.امیدوارم مسئولین این امر که خواستار امنیت و رفاه حال مردم هستند فکری برای این مواردها بکنند و اطلاع رسانی خوبی انجام دهند.
نقل قول
 
 
-1 #93 آرش از بهبهان 1393-06-06 15:15
دست همتون درد نکنه...
مرسی
نقل قول
 
 
+7 #92 امین 1393-06-05 15:25
با اغاز هفته دولت تردد ماشین های پلاک اروند در کل استان خوزستان بدون محدودیت ازاد شد
بالاخره خوزستان به حق خودش داره میرسه
نقل قول
 
 
+6 #91 مجی 1393-06-05 10:53
سلام به همه هم استانیهای عزیز
شمایی که میگی دزفول فقط علی کله رو داره والا ما سردشت میریم شما رو میبینیم چال کندی میریم شما رو میبینیم علی کله همینطور و هزار جای دیگه تو دزفول
دوما همین علی کله رو که میگین شما از چهار شنبه تشریف میارین و تفریح میکنن البته خوش باشین چون ما هم استانی هستیم و تمام بچه های خوزستان رو دوست داریم بخصوص بچه های باحال آبادان
نقل قول
 
 
+1 #90 متین 1393-06-05 03:06
بابا چتنونه یه ماشین براتون ازاد کردن میپرین بهم خجالت بکشین
اگه دولت چیزایه دیگرو ازاد کنه چیکار میکنید
اقایی که میگی چرا شهر ما پلاک اروند ازاد نیست اخه تو حرف زدن باهم استانیتو بلد نیستی پلاک اروند میخوای چیکار
اصلا کدومتون میدونه هزینه نگهداری این ماشینا چقدره به قران همتون ساده اید
نقل قول
 
 
+8 #89 صاحب بهبهان 1393-06-05 00:15
دم همه بچه هاي باحال و دوست داشتني خوزستان گرم.خدايش حق خوزستان بيشتر از اينهاست
نقل قول
 
 
-15 #88 ساسان 1393-06-04 18:28
باید برای استان های مرزی ازاد باشه فرق ایلام با اهواز چیه
نقل قول
 
 
-3 #87 ﻋﺪﻧﺎﻥ ﺯﺭﮔﺎنی 1393-06-04 14:31
اﮔﺮ ﻛﻞ اﻳﺮاﻥ ﺑﺎﺷﻪ ﺧﻮﺑﻪ
نقل قول
 
 
+6 #86 عزیز 1393-06-04 01:52
ای کاش می شد کل مردم خوزستان از این امتیاز بهره ببرند
نقل قول
 
 
+13 #85 روزبه 1393-06-04 01:47
آقا خوزستان باید همش منطقه آزاد بشه خوزستان نباشه یعنی ایران نیست پس آنقدر درگیری ایجاد نکنید.
نقل قول
 
 
+14 #84 هادی 1393-06-03 22:14
واقعا چرا همیشه اینقدر خوزستانی ها با هم دشمنی می کنند بابا به خدا اگه متحد باشیم اینقدر نمیتونن بهمون زور بگن حالا آبادان خرمشهر دزفول اهواز فرقی نمی کنه
نقل قول
 
 
+7 #83 علی امیدیه 1393-06-02 20:55
سلام به مسئول سایت
ضمن تشکر از شما لطفا نظریات را بررسی کنید
حیفه مردم شریف خوزستان این جوری به همدیگه بپرند
عزیزان لطفا در امور شهری همدیگه معترض نشوید
ممنون از همه شما
یاعلی مدد
نقل قول
 
 
+4 #82 محسن 1393-05-31 22:37
سلام
خبر خوش به زودی کل خوزستان می تواند از پلاک اروند استفاده کند.
نقل قول
 
 
+1 #81 احسان از بهبهان 1393-05-31 14:50
خواهشمندم یه کاری کنید که کل استان بتونن از این شرایط خودرو پلاک اروند استفاده کنند.
نقل قول
 
 
+3 #80 رضا 1393-05-30 17:53
اگه الان می بینید دزفول بعد از جنگ خیلی بهتر شده و بیشتر بهش رسیدگی شده و به نسبت امکانات بهتری داره این نه از فضل و بخشش دولت که از همت بلند مردمش بوده
شهری که حتی یک بیمارستان ساخت دولت نداره و یا 80 درصد مدارسش و کتابخونه هاش و بسیاری دیگه از اماکن عمومیش رو خیرین دزفولی ساختن.
پس انقد سمپاشی نکنید علیه دزفول.دزفولیها مخالف تردد دیگر عزیزان خوزستانی به اماکن تفریحی نیستن فقط انتظار دارن در رفت آمد هاشون شئونات و اخلاقیات رو رعایت کنن.
نقل قول
 
 
-15 #79 عبدالله رحیم 1393-05-28 23:06
با سلام خدمت همه دوستان
حقیقتش دزفول همیشه بیش از اندازه از بودجه استان را بدست آورد.
اگه نگاه کنید دزفول قبل از و بعداز جنگ و با بقیه شهرها که در تیرس مستقیم تانک و خمپاره بودند چه فرقی کرده متوجه می شویم دزفول همیشه زیاده خواه بوده
در زمان جنگ بیشترین سود را از استقرار نیروها بردنند
به این زیاده خواهی عادت کرده اند
اگه شما جلو گردشگر بگیرید خود شما منفعت را از دست خواهید داد
منت سرکول مردم
نقل قول
 
 
-17 #78 آبادانی 1393-05-27 20:04
دزفولی ها یه علی کله دارید هی جای تفریحی جای تفریحی می کنید
نقل قول
 
 
-12 #77 امیر از امیدیه 1393-05-27 04:08
شرکتی های امیدیه حمله بسوی اروند !
نقل قول
 
 
+13 #76 سینا مالمیر 1393-05-26 12:31
ما هشت سال تو خوزستان جنگ کردیم بعد هم بدترین آب و هوا رو هم داشتیم و داریم.
بعد اینا نمی یان به اندازه همون هشت سال هم بگذارن ماشینی سوار شیم که حداقل یک کولر خوب داره
نقل قول
 
 
+8 #75 کاوه از مسجد سلیمان 1393-05-24 03:42
دوستان موافقید اگر همه ایران برای تردد خودروهای خارجی آزاد بشه دیگه این ماشین های مسخره ی ایران آشغال و سایپا که هر روزم قیمتشون داره میره بالا تازه همون هم درست نمی فروشن دو روز سایت بازه بعدش یک ماه بستس می مونه رو دست اینا
اما چه کنین که مجبوریم
نقل قول
 
 
-9 #74 حسن 1393-05-23 15:33
همه می دونند اگه دزفول نبود تمام مردم خوزستان تنها تفریحشون ول گردی تو بازار شهر بود
پس برید خدا را شکر کنید یه دزفولی هست تا آخر هفته بیاید
نقل قول
 
 
-16 #73 رسول 1393-05-16 21:15
این که اهواز هم تردد ماشین شماره اروند آزاد شده کار کاملا احساسی و غیر کارشناسی بود
نقل قول
 
 
-11 #72 ساسان 1393-05-09 20:35
بابا اهواز که منطقه آزاد نیست.
این امتیازی واسه آبادان و خرمشهر (اروند) که 120 کیلومتر تردد کنند.
اما خب اهوازیها هم می تونند از این فرصت استفاده کنند.
نقل قول
 
 
-3 #71 ها 1393-05-08 14:40
په ایذه چی می شه
نقل قول
 
 
+12 #70 حمید 1393-05-01 15:22
حمایت از تولید داخل نیست حمایت از پول مفت که تو جیبتون سرازیره اونم با زور و کلک
نقل قول
 
 
-2 #69 سينا 1393-04-31 02:40
عكس ها جالبه
نقل قول
 
 
-24 #68 حسن 1393-04-27 14:11
متاسفانه خوزستان تنها استانیه که شهرستانهاش با هم متحد نیستند
دزفول هم اگه بخواد مثل بقیه باشه ورود خوزستانیها رو می تونه به این شهر به کامشون تلخ کنه چون تنها دزفول هستش که مکان تفریحی زیاد داره واسه خوزستان
نقل قول
 
 
+12 #67 بهزاد 1393-04-23 00:59
لطفا تصحیح کنید قیمتا ده برابر شدن
نقل قول
 
 
-5 #66 محمد از سوسنگرد 1393-04-15 08:44
خیلی جالب بود
نقل قول
 
 
+1 #65 علي از شاگان 1393-04-14 13:01
اصلا همه ي ما ايراني هستيم و همه دوست دارند ماشينهاي پیشرفته داشته باشند
منتها شهر ما شادگان از هر زاويه كه نگاه كني محرومه ...
نقل قول
 
 
-10 #64 اقاجری 1393-04-13 16:57
آبادان خرمشهر ماهشهر شادگان اهواز
نقل قول
 
 
+1 #63 پرهام 1393-04-10 16:42
اقای حسین دانش زاده من کوچیک تر شما هستم ولی حرف زیاد خوبی نزدید
نقل قول
 
 
+10 #62 پرهام 1393-04-10 16:32
سلام من می خواستم بگم چرا اهوازی که این همه امکانات داره می تونن از ماشین های اروندی استفاده کنن ولی شهر های محروم نه چرا؟
نقل قول
 
 
+3 #61 اقاجری 1393-04-05 13:40
اهواز منطقه ازاد شده من هروز که میام بیرون اروند می بینم 20 تا
نقل قول
 
 
-11 #60 بدبخت 1393-04-05 05:39
ببخشيد كسى مي دونه ام وى ام ١١٠ سه سيلندر مدل ٢٠٠٦ پلاك اروند گير مياد و قيمتش چنده؟
نقل قول
 
 
+15 #59 محمد فیصل ال تمیم از اهواز 1393-04-02 16:08
اصلان چی می شه که کل ایران اروند بشه؟؟چه اشکالی داره؟؟
بزارید مردم از ماشینای خارجی لزت ببرند تا اینکه سوار پراید قوطی بشن...
نقل قول
 
 
-18 #58 پرهام 2 1393-03-28 17:01
دنیا فقط آبودان اهواز خرمشهر تمام
نقل قول
 
 
+11 #57 کارکنان بندر خرمشهر 1393-03-25 21:55
با سلام و تشکر فراوان از شما سازندگان این سایت
ای کاش مدیران محترم منطقه آزاد به فکر مردم کم درآمد خرمشهر باشن و این ماشینها رو مانند ایران خودرو و سایپا شرایطی هم به فروش می گذاشتن
واقعا عدل و انصاف نیست که ما کارکنان بندر خرمشهر فقط و فقط ماشینها رو می بینیم و قدرت خرید آنها را نداریم
از مسولان خوب و زحمت کش محترم منطقه آزاد خواهش می کنیم لطفا به این موضوع رسیدگی کنن
نقل قول
 
 
+16 #56 کارکنان بندر خرمشهر 1393-03-24 22:28
با سلام
سایت خوبی هست اما ای کاش قیمت تمام خودروها که داخل بندر هستن و در حال شماره گذاری می باشن رو بذاران
قبل از اینکه این ماشینها به بنگاها عرضه شن
با تشکر فراوان از رییس و مدیر محترم منطقه آزاد اروند
نقل قول
 
 
-2 #55 سید حسام 1393-03-21 12:25
سایت بسیار جالبی است
نقل قول
 
 
+15 #54 اردلان 1393-03-18 11:30
انقد موشك موشك نكن اخوي...
انقد به شهر شما رسيدن به آبادان و خرمشهر و بندرامام نرسيدن...
نقل قول
 
 
+18 #53 محمد از اهواز 1393-03-17 08:43
آقای عزیز ما که از خدامونه شعاع تردد رو بیشتر کنن و کل خوزستان بشه منطقه آزاد به نفع همس اصلا کل ایران بشه ما که از خدامونه
نقل قول
 
 
+11 #52 رضا 1393-03-14 19:30
حق همه مردم رفاه و اسايش هستش
نقل قول
 
 
+3 #51 آبادانی 1393-03-14 14:58
با احترام به همه ی هم استانی های عزیز بد نیست قوانین و مقررات مناطق آزاد رو مطالعه بفرمایید
نقل قول
 
 
-24 #50 مهدی 1393-03-14 13:24
رامهرمز که نفت خیز ترین شهر ایران هست و مردمش هم در زمان جنگ دینشونو به طور کامل ادا کردن باید در اولویت باشند
نقل قول
 
 
-29 #49 علی 1393-03-14 12:53
سلام ببخشید چرا انقدر از ما دزفولی ها بدتون میاد الان هرچی دزفولی نظر دادن به همشون منفی دادین بابا ما هم از خوزستانیم ما هم ایرانیم.
نقل قول
 
 
+15 #48 hosein aj 1393-03-09 19:38
سلام ما یک نیسان زد گرفتیم از آبادان ولی وقتی واسه ی یک قطعه کوچیکش اقدام کردیم اون قظعه رو پیدا نکردیم اخه چرا؟
نقل قول
 
 
+37 #47 امین اهوازیم 1393-03-09 14:49
دوستان سلام
چرا نارحت شدید
حق همه ما خوزستانیهاست
مهم اینه که پرچم خوزستان بالاست
اهواز دزفول و مسجدسلیمان نداره
برای بهتر شدن خوزستان بزرگ باید تلاش کرد
نقل قول
 
 
+2 #46 مش اکبر 1393-03-09 08:08
خوب سر کارتون گذاشتن
نقل قول
 
 
+12 #45 هادی 1393-03-07 16:57
اگه لطف کنید قیمت مشخص کنید ممنونم
نقل قول
 
 
+1 #44 hosein aj 1393-03-06 14:49
آبادان پرچمش بالاست
نقل قول
 
 
+10 #43 محمد 1393-03-05 00:26
محمد هستم يه اروندي گرفتيم ازرا ٢٠١٣ خوب
٦ ماه نگذشت كه ديدم ماليات ازمون گرفتن ٥ ميليون تومن بعد هم ديديم سرمون كلاه گذاشتن موتور ٢٠١٢ روش بود
تو انتخابتون دقت كنيد
نقل قول
 
 
-12 #42 سینا 1393-03-03 00:34
دزفول شهر موشک 12 متری پس چی شد نمی خوان مسئولان دینشونو به این شهر ادا کنن
نقل قول
 

اضافه‌ كردن نظر