خودروهای پلاک اروند چگونه از دیگر مناطق آزاد سر در می‌آورند؟

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز از خرید و انتقال خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند به دیگر مناطق آزاد کشور خبر داد.

عبدالرضا عساکره با اشاره به نحوه خرید و فروش خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند اظهار کرد: دولت از حدود سه چهار ماه پیش طرحی برای معامله خودرو بین مناطق آزاد تصویب کرده است و به این ترتیب، اکنون خریدارانی از خارج از استان خوزستان برای خودروهای پلاک اروند وجود دارد.

وی افزود: پس از این طرح، خریدارانی از دیگر مناطق آزاد مانند منطقه آزاد ارس و منطقه آزاد کیش به استان خوزستان آمده و خودروی خارجی را خریده، تعویض پلاک و انتقال مالکیت به نام خود را انجام داده و خودرو را با تریلر یا ترانزیت به مناطق خود منتقل کرده‌اند.

عساکره بیان کرد: این روند، سبب افزایش قیمت در بازار خودرو شد اما با توجه به شرایط نابسامان بازار خودرو در ماه‌های اخیر، در حال حاضر خریداران دیگر مناطق آزاد، بسیار کمتر برای خرید خودرو به استان خوزستان مراجعه می‌کنند.

دیدگاه‌ها  

0 #1 آبادانی 1399-10-10 14:01
پلاک اروند یعنی آبادان و خرمشهر ، همون اهواز هم خرید و فروش ایراد قانونی داره
ضعف سازمان منطقه آزاد اروند باعث این وضعیت شده
+4 #2 حسین نظری 1399-10-10 23:17
چه منطقه ازادی چه اشی چه کشکی؟ فقط اسمش رو آبادان و خرمشهره
کدام یک از قوانین مناطق ازاد تا به حال در منطقه ازاد اروند اجرا شده؟
چرا گمرک در گیت های ورودی مستقر نمی شه؟ مگه نگفتن رئیس گمرک ابلاغ کرده؟ اقایون نماینده شما چکاره هستید؟ نماینده کی هستید؟ چند وقتی یک بار یه چیزی می گید. اونم حرف اقا مطالبه کنید. که اقدام کنند.
این همه سرمایه خرج حصارکشی و گیتها شد برای چه؟ نمادین؟ اقا ما یه پیشنهاد می دیم. گمرک که مستقر نمی شه. نیروی انتظامی رو کامل در گیتها مستقر کنید که از ورود خودرو های پلاک اروند به منطقه ازاد اروند جلوگیری کنند. اینم کامل برا بقیه خوزستان, ما نخواستیم. اصلا اجازه ورود هیچ کالایی چه از داخل کشور چه از خارج کشور به منطقه ندید. این جوری هم از حصارکشی و گیتها استفاده می شه هم به خواسته خود که همانا نابودی آبادان و خرمشهر هست نزدیک می شید. خجالت بشید. این منطقه و مردمش دین خودشون رو نه به انقلاب که به کل تاریخ ایران ادا کرده
اقا آابادان خرمشهر دلسوزی نمی خواد. حقشه بش بدید. خسته شدیم از بس که هر جا رفتیم یا شهرمونه مسخره کردن یا گفتن اخی گناه دارید شهرتون داغونه. امنیت نداره . اهالیش فقیرن بیکارن. واقعا حق آبادان و خرمشهر اینه؟
0 #3 علی 1399-10-12 10:37
پلاک اروند به اسم خرمشهر و آبادان
به کام همه به جز آبادان خرمشهر
بزرگترین خیانت در حق مردم خرمشهر و آبادان مالکیت منطقه برای کل استان

نوشتن دیدگاه