مجوز واردات کالای همراه مسافر به منطقه آزاد اروند ابلاغ شد

 

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند از ابلاغ مجوز واردات کالای همراه مسافر به منطقه آزاد اروند خبر داد.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند به ابلاغ ۸۴۹ قلم کالای وارداتی به عنوان کالای همراه مسافر از سوی وزارت صمت اشاره کرد و گفت: ۵۰ میلیون دلار سهمیه وارداتی کالا به منطقه آزاد اروند تا پایان امسال اختصاص یافته است.

سید علی موسوی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در سرسرای اجتماعات منطقه آزاد اروند بیان کرد: بر اساس ماده ۲ مقررات صادرات و واردات مناطق آزاد ورود کالا به استثنای کالاهایی که از نظر شرع مقدس اسلام و قوانین کشور ممنوع باشد آزاد است.

وی افزود: این ماده قانونی تصریح کرده که این حق مردم آبادان و خرمشهر که از مزایای واردات کالای همراه مسافر استفاده کنند و خوشبختانه با توجه به جلسه‌های برگزار شده در هفته گذشته این مصوبه ابلاغ شده است.

موسوی گفت: همچنین تبصره سه ماده ۱۷ مقررات صادرات و واردات امور گمرک مناطق هم تصریح کرده که کنترل و نظارت بر ورود و صدور کالا از مناطق آزاد به سایر کشورها و سرزمین اصلی توسط گمرک منطقه آزاد اروند انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با استقرار گمرک جمهوری اسلامی ایران در گیت‌های خروجی منطقه آزاد اروند، فرآیند ترخیص کالای همراه مسافر و کالای مورد نیاز واحدهای صنعتی و مواد اولیه صنایع و ماشین آلات تسهیل و تسریع می‌شود.

موسوی، کاهش مراحل زمان و هزینه ترخیص کالا یکی از مزیت‌های استقرار گمرک در گیت‌های خروجی منطقه آزاد اروند بیان کرد و گفت: اگر این عملیات اجرایی توسط گمرک جمهوری اسلامی انجام شود هزینه واردات کالا برای تجار کاهش یافته و از طرفی دیگر مردم منتفع خواهند شد.

دیدگاه‌ها  

+1 #1 شهروند خسته 1399-08-09 07:22
جا داره به همه مسولین و خدمتگزاران بعد از دو سال و نیم تلاش بی وفقه برای به خاک سیاه نشاندن کسبه و فعالان شاغل در حوزه ورود کالای همراه مسافر بالاخره همزمان با دلار سی هزار تومنی در این مهم موفق شدند خسته نباشی و خدا قوت بگیم.
راستی اگه دوستان آشنا دارن می خواستیم یه بنر تشکر بدون نوبت چاپ کنیم

نوشتن دیدگاه