رفع نواقص لازمه استقرار گمرک در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند

 

معاون حقوقی و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت‌: گمرک جمهوری اسلامی پس از رفع نواقص و کمبودها در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند مسقر خواهد شد.

ابراهیم نقدی روز پنجشنبه در نشست مشترک با مدیران منطقه آزاد اروند در فرمانداری آبادان اظهار داشت: برای امسال ۵۰ میلیون دلار جهت واردات کالا در منطقه آزاد اروند در نظر گرفته است که با حداقل تشریفات و حداکثر تسهیلات گمرکی از هفته آینده اجرایی می‌شود.

وی افزود: مبادی ورودی محدوده منطقه آزاد اروند دارای نواقص و کمبودهایی است که پس از رفع این نواقص و کاستی‌ها، گمرک به طور کامل در این مبادی ورودی استقرار خواهد یافت.

معاون حقوقی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: مقررات در محدوده منطقه آزاد اروند برای ایجاد گشایش اقتصادی به طور کامل در این منطقه اجرایی می‌شود.

 

معاون توسعه کسب و کارها و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست گفت: با توافق نمایندگان گمرک جمهوری اسلامی ایران تشریفات گمرکی کالاهای همراه مسافر و کالاهای مصرفی، ماشین آلات، قطعات و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی از بدو ورود تا خروج به عهده گمرک سازمان منطقه آزاد اروند است.

سید علی موسوی افزود: در خصوص سایر کالاهای تجاری نیز کنترل و نظارت در مبادی ورودی و خروجی برعهده گمرک جمهوری اسلامی ایران است.

نوشتن دیدگاه