مشکلات آبادان و خرمشهر را با روحیه جهادی دنبال می‌کنیم

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز مظلومیت شهرهای آبادان و خرمشهر که نگین دوران دفاع مقدس کشور ما هستند را به یاد دارم و مشکلات آنها را با همان روحیه دوران دفاع مقدس دنبال می کنیم.

محمدباقر قالیباف صبح سه شنبه در گلزار شهدای شهر آبادان در جمع خبرنگاران در تشریح اهداف سفر به استان خوزستان اظهار کرد: نخست باید از شهدای گرانقدر خوزستان به ویژه شهرستان‌های آبادان و خرمشهر یاد کنیم. این دو شهر نگین دفاع مقدس هستند و من مظلومیت‌های سال‌های ۵۹ و ۶۰ این دو شهر را به خاطر دارم. حال امیدوارم با همان روحیه جهادی آن زمان بتوانیم با تلاش و کار جدی که در حقیقت توقع شهدا از ما است، مشکلات استان را حل کنیم.

وی ادامه داد: عزیزی در اسکله آبادان به من می‌گفت که اگر واقعا خوزستان دین خود را ادا کرده و حقی دارد، چرا حق آن را ادا نمی‌کنید؟ قطعا این حرف، حرف بجا و حقی است و مطمئنا و ان‌شاالله با همان روحیه این مسائل را دنبال می‌کنیم.

قالیباف افزود: حضور در استان خوزستان همراه با رؤسای کمیسیون‌ها و نمایندگان استان، اولین نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی است، حال وظیفه نخست خودمان را نظارت دقیق بر پروژه‌ها، کارها و اعتبارات می‌دانیم و حق مردم است که بدانند که پروژه‌های شهرستانشان در چه وضعیتی قرار دارد و چه وقت تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در آستانه بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ و برنامه هفتم توسعه در مجلس قرار داریم، تاکید کرد: این بازدیدها می‌تواند هم در حوزه نظارتی و هم در حوزه قانونگذاری مؤثر باشد تا بخشی از مشکلات خوزستان را با کمک قوه مجریه حل کنیم.

قالیباف عنوان کرد: البته طبیعتا وظیفه اجرایی بر عهده دولت است، اما شناخت این پروژه‌ها می‌تواند به ما در مجلس در حوزه ریل گذاری کارها و توجه به مسائل مهم استان خوزستان از جمله فاضلاب، آب‌های سطحی، نخیلات و سدهای تنظیمی بهمنشیر کمک کند.

نوشتن دیدگاه