بدهی ۶۰۰ میلیارد ریالی فاز ۲ پالایشگاه به شهرداری آبادان

 

شهردار آبادان میزان بدهی ادارات، نهادها و سازمان‌ها به این شهرداری بابت عوارض را ۲ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: گام اول شهرداری آبادان برای وصول مطالبات قانونی خود مذاکره با این نهادهاست.

محمودرضا شیرازی سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: برخی سازمان‌ها و نهادها در آبادان با وجود بهره‌مندی از خدمات شهری از پرداخت عوارض سالیانه شهرداری سرباز می‌زنند که این روند در تاخیر پیش آمده در پرداخت حقوق و مطالبات کارکنان این شهرداری تاثیرگذار می‌باشد.

وی افزود: پرداخت عوارض از سوی ادارات، نهادها و نیز مردم در شتاب بخشی روند توسعه شهری و ارایه خدمات مطلوب به شهروندان تاثیرگذار است.

شهردار آبادان معوقات پرسنل و کارگران این شهرداری را ۲۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این بدهی از آذرماه سال ۹۷ در مناطق سه گانه و سازمان‌های وابسته به شهرداری آبادان شامل اضافه کاری‌ها، تعطیل کاری‌ها و شب کاری‌ها انباشته شده، تاخیر در پرداخت حقوق کارگران این شهرداری به ۲ ماه رسیده و تلاش مجموعه شهرداری تامین اعتبار لازم برای پرداخت به موقع حقوق و مطالبات کارگران است.

شیرازی تصریح کرد: متاسفانه از فروردین امسال بر اساس قانون بودجه سال جاری ۳۵ درصد از اعتبارات آلایندگی کسر شد و به صندوق ملی محیط زیست اختصاص یافت، در سال‌های قبل نیز ۴۰ درصد از عوارض آلایندگی شهرداری آبادان به شهر مجاور اختصاص یافت.

وی میزان پرداختی حقوق پرسنل شهرداری آبادان در یک ماه را ۱۱۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: اگر این ۳۵ درصد حق آلایندگی به آبادان بازگردد بسیاری از مشکلات شهرداری آبادان برطرف خواهد شد و در پرداحت حقوق پرسنل این شهرداری با مشکل جدی مواجه نخواهیم شد.

 

بدهی ۶۰۰ میلیارد ریالی فاز ۲ پالایشگاه به شهرداری آبادان

شهردار آبادان با اشاره به بدهی ۶۰۰ میلیارد ریالی فاز ۲ پالایشگاه آبادان به شهرداری گفت: با وجود اینکه فاز ۲ پالایشگاه آبادان یکی از پروژه‌های مهم در حال اجرا در کشور می‌باشد ولی در پرداخت عوارض به شهرداری کوتاهی می‌کند و حتی مانع ورود کارشناسان ما به این منطقه می‌شود.

شیرازی اظهار داشت: ما بدنبال تنش با سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف نیستیم ولی انتظار می‌رود این سازمان‌ها در پرداخت به موقع عوارض شهرداری را یاری کنند تا در امر خدمات رسانی به شهر با مشکل مواجه نشویم.

وی افزود: همچنین برای مسیر پمپوز ۴۲۰ میلیارد ریال باید عوارض به شهرداری آبادان پرداخت شود که با ورود فرمانداری و دادگستری آبادان در این خصوص به توافقات اولیه برای پرداخت این عوارض رسیدیم.

شهردار آبادان در ادامه گفت: تردد خودروهای سنگین و فوق سنگین به زیرساخت‌های شهری آبادان آسیب وارد کرده و طی توافقی که با پالایشگاه شد ۱۹۰ میلیارد ریال قیر برای تهیه آسفالت در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت تا مسیرهای منتهی به پالایشگاه ترمیم شوند.

مسئولان فاز ۲ پالایشگاه آبادان بامداد چهارشنبه برای عبور محموله فوق سنگین این طرح بدون هماهنگی اقدام به مسدود کردن خیابان های اصلی آبادان که ۲ بیمارستان در مسیر آن قرار دارند کردند که شاهد بروز ترافیک در هسته مرکز هسته ای شهر آبادان بودیم.

 

انعقاد قراردارد ۱۵ میلیارد ریالی شهرداری و سازمان منطقه آزاد اروند

شهردار آبادان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر منابع مورد نیاز برای توسعه و پیشرفت پایدار گفت: ما در سه ماهه گذشته در تلاش برای بازگشت شهر به شکل طبیعی قبلی هستیم و با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی که کشور با آن درگیر است کار سختی پیش رو داریم.

شیرازی تصریح کرد: در حوزه خدمات شهری تفاهم‌نامه‌ای با سازمان منطقه آزاد اروند به ارزش ۱۵ میلیارد ریال منعقد شد تا قطعات مورد نیاز خدمات موتوری و اتوبوسرانی را تامین و خودروهای از رده خارج شده را احیا کنیم.

شهردار آبادان همچنین با اشاره به پروژه‌های عمرانی ناتمام در این شهر گفت: در سال گذشته مبلغ ۲۵ میلیارد ریال برای تهیه قیر با شرکت پاسارگاد منعقد شد ولی در کمال تعجب این قیر در کارهای عمرانی استفاده نشد و به صورت خام در اختیار پیمانکاران بدهکار قرار گرفت، ۱۰ میلیارد ریال از این بدهی به شرکت پاسارگاد پرداخت شد و ظرف یک ماه آینده مابقی بدهکاری به این شرکت پرداخت می‌شود.

وی افزود: این اتفاقات باعث شد پروژه‌های عمرانی در سطح شهر متوقف شود ولی اکنون کارخانه آسفالت شهرداری فعالیت خود را آغاز کرده و قیر مورد نیاز شهر در این کارخانه تولید می‌شود.

شیرازی در پاسخ به این سوال مبنی بر وضعیت پروژه‌های ناتمام چند سال اخیر در آبادان گفت: پروژه‌های ساحل سازی اروند و معابر ۳۰ متری ذوالفقاری بود مشکل قانونی داشتند که با پیگیری‌های انجام شده این مشکل رفع شد، پروژه معابر ذوالفقاری تجهیز کارگاه شده است و پروژه ساحل اروند و با موافقت قرارگاه کربلا و مرزبانی و با رعایت و پیش‌بینی موارد امنیتی آغاز خواهد شد.

شیرازی اظهار داشت: برخی پروژه‌های متوقف شده متاسفانه مشمول قانون ماده ۴۶ شدند که مجدد مناقصه آنها به زودی برگزار خواهد شد تا عملیات اجرای آنها از سر گرفته شود، تلاش ما اجرایی شدن پروژه معابر شهری در کوی علوانیه و همچنین فاز ۲ امیرآباد است که به زودی شاهد آغاز به کار آن خواهیم بود.

 

عقیم سازی ۲ هزار و ۱۱۰ قلاده سگ در آبادان

شهردار آبادان در ادامه این نشست با اشاره به فعالیت سایت نگهداری و عقیم سازی سگ‌های بدون صاحب گفت: این سایت با مدیریت سازمان پسماند شهرداری آبادان فعالیت خود را انجام می‌دهد، در این سایت قبلا سگ‌ها فقط در نوبت شب زنده‌گیری می‌شدند ولی اکنون در ۲ نوبت روز و شب سگ‌ها زنده‌گیری و به این سایت منتقل می شوند.

شیرازی اظهار داشت: در سه ماهه گذشته ۲ هزار و ۱۱۰ قلاده سگ زنده‌گیری و به سایت نگهداری سگ‌ها تحویل داده شد، در این سایت با حضور پزشک و یک دامپزشک عمل عقیم سازی می‌شوند.

نوشتن دیدگاه