بازسازی آبادان و خرمشهر نیازمند اعتبار است

 

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه هشت سال جنگ تحمیلی آسیب جدی به شهرهای آبادان و خرمشهر وارد کرد گفت: بازسازی آثار باقی مانده از جنگ تحمیلی در آبادان و خرمشهر نیازمند برنامه و اعتبار است.

مرتضی بانک یکشنبه در بازدید از ترمینال فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم آبادان و خرمشهر در انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی با رشادت‌های خود از مرز ایران اسلامی دفاع و حفاظت کردند و اکنون شایسته بهترین‌ها هستند.

وی افزود: از زمان تشکیل سازمان منطقه آزاد اروند گام های موثری در جهت توسعه و عمران شهرهای آبادان و خرمشهر برداشته شده که وضعیت این ۲ شهر رو به بهبود است.

بانک اظهار داشت: بعد از جنگ تحمیلی محیط مناسبی برای مردم آبادان و خرمشهر فراهم نشده بود ولی با اقدامات سازمان منطقه آزاد اروند بخصوص در بخش عمرانی شاهد مهاجرت معکوس به این شهرستانها هستیم.

 

وی روند عملیات احداث ترمینال جدید فرودگاه بین المللی آبادان را مطلوب توصیف کرد و افزود: این پروژه با مساحت هفت هزار و ۲۰۰ متر مربع با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال در حال اجراست که با تعهدات وزارت راه و شهرسازی این پروژه در ابتدای سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تصریح کرد: با تلاش مدیران سازمان منطقه آزاد اروند در دهه مبارک فجر ۲۵ پروژه تولیدی، صنعتی و گردشگری به ارزش چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و سرمایه‌گذاری خارجی پنج میلیون دلار به بهره‌برداری خواهد رسید. با افتتاح این پروژه‌ها یک هزار و ۲۰۰ فرصت اشتغال جدید در منطقه ایجاد خواهد شد.

بانک گفت: در پروژه های در دست اجرا در منطقه آزاد اروند بخصوص در پروژه های عمرانی باید کیفیت را مد نظر قرار داد و پروژه ها باید طوری اجرا شوند که کارایی مناسب خود را در زمان طولانی حفظ کند.

نوشتن دیدگاه