استخدام‌های گوناگون در دستگاه‌ها دستاوردی جز تبعیض ندارد

 

نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان اینکه کار یکسان اما قرارداد متفاوت در دستگاه‌ها موجب نارضایتی‌ها شده است تاکید کرد: اینگونه استخدام‌های گوناگون در دستگاه‌ها انحرافی بیش نبوده و دستاوردی جز تبعیض ندارد.

غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در مجلس در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: چند سال از جایگاه نطق نمایندگی مردم آبادان فقط به مطالبات و پیش پا افتاده‌ترین نیازهای شهروندی مردم حوزه انتخابیه مانند آب شیرین سالم، آب کشاورزی، رونق بازار کسب و کار، فعال کردن بازارهای مرزی اشاره کردم. کمبود نیروی انسانی و امکانات در آموزش و پرورش و آموزش عالی و بهداشت و درمان را خواستار شدم. مردم حوزه انتخابیه آبادانی و زیبایی شهر خود را خواستند اما چه کسی پاسخ داد؟

وی افزود: اگر در گذشته پررونق‌ترین گمرکات و بنادر را داشتند پس چرا اکنون فقط نامی از آن باقی است؟ این در حالیست که صاحبین شناورهای تجاری و صیادی به علت دستورالعمل‌های غلط و پی در پی متولیان امر در روزی و کسب و کار خود دچار مشکل شدند.

اگر در امر کشاورزی دامداری و باغداری سلامت بوده چرا تاکنون وعده‌های دولتمردان برای نجات و احیای باغ‌های نخل از خشکسالی و سیل محقق نشده است؟

 

نماینده مردم آبادان تصریح کرد: کدام دولت با گذشت 30 سال از جنگ قرار است این معضلات بزرگ را برای مردم برطرف کند؟ منطقه آزاد اروند قرار بود درد مردم آبادان را در بخش اقتصادی تسلی بخشد و شکوفایی را در حوزه اقتصاد برای منطقه به دنبال داشته باشد اما عیب کار کجا است که بعد از 15 سال نمی‌توان کمکی به عمران و شکوفایی اقتصاد و رفاه مردم کرد و مشکلات کماکان باقی است؟

باید بگویم که مردم آبادان! طرح آبرسانی غدیر برای آبرسانی آب شرب اجرا شد ولی به دلایلی حق شما را نمی‌دهند و به مصرف نامشروع کشاورزی غیر مجاز در بالادست صرف می‌کنند.

شرفی عنوان کرد: اختلاف فاحش حقوق و خدمات در شرایط یکسان کاری ولی متفاوت در نوع قرارداد موجب نارضایتی شده است. استخدام‌های گوناگون در دستگاه‌ها انحرافی بیش نبوده و دستاوردی جز تبعیض و ایجاد شکاف را در پی نداشته است و از این رو قانونگذار را مجبور به وضع قوانین اصلاحی کرده است، چرا که اختلاف حقوق و مزایا در بخش خصوصی با دولتی و دولتی با دستگاه‌های مختلف خود را موجب شده است.

 

نماینده مردم آبادان تاکید کرد: وزیر راه به پروژه‌های راهسازی در آبادان توجه کند. چرا که وضعیت راه‌های بین شهری استاندارد نیست. وزیر کشور به امنیت آبادان بیشتر رسیدگی کند. چرا که آبادان یک شهر مرزی است. آقای وزیر نیرو تا به حال برای سدهای حوزه انتخابیه چه مبلغی هزینه کردید. هر چه سریعتر تکلیف این سدها را مشخص کنید و برای احداث آب شیرین کن‌ها اقدام کنید.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: عقلا و منطقا هیچ کدام نمی‌تواند مجوز تعریف پروژه در مکان بدون مزیت‌های خاص و زیرساخت‌های طبیعی باشد. این در حالیست که رهبری بر موضوع مکان محوری تاکید داشته است. چرا جلوی چانه زنی‌های منفعت طلبانه و لابی‌های بی‌منطق را نمی‌گیرید؟

هزینه‌های تمام شده پروژه‌ها را با مکان‌های دیگر مقایسه کنید و بعد از آن کم هزینه ترین گزینه را انتخاب و بعد اقدام به صدور مجوز کنید. چرا که مسائل اقتصادی مانند معادلات ریاضی است و قابل پیش بینی هستند. برای مثال تولید را با اندازه نیاز بازار و فروش را با میزان مصرف و شرایط خرید می‌سنجند.

نوشتن دیدگاه