کم کاری مدیران را از طریق رده های بالادستی پیگیری می کنم

 

فرماندار ویژه شهرستان آبادان مشکلات مبتلابه آبادان را ناشی از وجود مدیرانی دانست که حتی در جلسات فرمانداری نیز حاضر نمی شوند.

سید زین العابدین موسوی عصر دیروز دوشنبه در نشست هماهنگی نحوه برگزاری برنامه های هفته دولت که در محل تالار الغدیر فرمانداری ویژه شهرستان آبادان برگزار شد، گفت: متاسفم از اینکه کسی خود را در دولت مسئول می داند اما در جلسه مربوط به هفته دولت شرکت نمی کند، این مسئله مشخص می کند که آن شخص یا با دولت نیست و یا حرفی برای گفتن آن هم در حیطه مسئولیت های محوله خود ندارد.

وی افزود: وقتی رئیس اداره ای تشخیص می دهد در جلسه ای که به مناسبت هفته دولت است شرکت نکند نشان از آن دارد که مشکلات سال گذشته ما در آن حوزه به سبب وجود چنین مدیری است.

موسوی با بیان اینکه مردم از کاری که در سطح شهر انجام می شود، رضایت ندارند، اظهار کرد: این عدم رضایت به سبب وجود چنین مدیرانی است که کارهای مربوطه به حوزه مدیریتی خود را انجام نمی دهند لذا فرمانداری باید هر هفته به سراغ کارهایی برود که آن مسئول انجام نداده و این موضوع به معنی تعطیلی آن دستگاه اجرایی است.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان تصریح کرد: عدم حضور مسئولان در جلسه مربوط به هفته دولت حضور نشان از آن دارد که این مدیر به درد آن سیستم نمی خورد لذا این موضوع را از طریق رده های بالادستی دنبال می کنم، به طور حتم مشکلات شهر ما ناشی از همین مسئله است.

 

موسوی یادآور شد: وقتی دولت ما را انتخاب کرده پس ما نیز وظیفه داریم تا ضمن ارائه خدمات، موارد را به گوش مردم برسانیم، لذا این گونه از افراد در شهرستان آبادان نباید وارد دستگاه مربوطه شوند.

وی با تاکید بر اینکه در هفته دولت باید پاسخگوی مردم در تمامی بخش ها باشیم، از دولت رجایی و باهنر به عنوان دولت سرآمد نظام جمهوری اسلامی نام برد و گفت: دولت شما مدیران را انتخاب کرد تا خادم مردم و پاسخگوی آنان باشید اما آن مدیری که حضور ندارد چگونه می واند پاسخگوی مردم باشد.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان افزود: هفته دولت هفته به صحنه آوردن اقتدار دولت در جایی که از مردم رای گرفته است که باید در این ایام برنامه های مرتبط با آن توسط تمامی دستگاه هایی که به عنوان یک قطب و قوت در راستای خدمتگزاری به مردم انجام شده را بیان کنند، البته مشکلاتی نیز به سبب تحریم ها و سایر موارد در حوزه های مختلف وجود دارد و نمی خواهم تمام ارزشهایمان را به معیشت ربط دهم اما به عنوان قوه مجریه باید اگر در جایی کاری انجام شده پاسخگو باشیم و اگر مسئولیتی را قبول کردیم مسئولیت پذیر باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر که در خدمت گذاری، پاسخگویی، مسئولیت پذیری و دین داری سرآمد بودند، اظهار کرد: هفته دولت فرصتی است تا تامل کنیم و خدمات نادیدنی دولت و صاحبان منصب را سپاس بگوییم.

موسوی یادآور شد: تمامی دستگاه های اجرایی باید برای برگزاری برنامه های در خور شان دولت در هفته دولت برنامه ریزی کنند و تمامی پروژه هایی را که در فاصله زمانی ۳۱ مرداد ماه پارسال تا ۳۱ مرداد ماه سال جاری داشته اند را همراه با تصویر و آمار و ارقام به فرمانداری اعلام کنند.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان با اشاره به اینکه بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و رهبری فرزانه، فرمایشات زیادی در مورد دولت‌ها داشته اند، گفت: اگر حکومتی ارزش‌های اخلاقی و اسلامی رعایت کند و بخواهند به مردم خدمت کند، به طور قطع ملت با آنها است.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی در اسرع وقت پروژه های قابل افتتاح و پروژه های در دست کار حوزه متبوعه شان را با اعلام درصد پیشرفت فیزیکی به معاونت عمرانی فرمانداری اعلام کنند ضمن اینکه تمام فعالیت‌های عمرانی، پروژه ای و مشارکتی در سال گذشته در قالب عملکرد باید از طریق دستگاه‌ها به فرمانداری اعلام شود.

وی همچنین خطاب به مدیران ادارات، از آنان خواست تا اداره خود را هر چه سریعتر به سامانه شبکه دولت و اتصال به سیستم اتوماسیون فرمانداری مجهز کنند.

در ادامه این نشست پروژه‌های قابل بهره برداری در هفته دولت از سوی دستگاه‌ها ی اجرایی تشریح شد.

نوشتن دیدگاه