پروژه فاضلاب آبادان باید ملی تعریف شود

 

فرماندار ویژه آبادان خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی شهر گفت: همه باید به سمت خدمت و رفع مشکلات مردم مطابق قانون و مقررات جاری کشور پیش بروند.

زین العابدین موسوی با بیان اینکه باید بکوشیم تا در سال جاری خدمات بهتری را به مردم ارائه دهیم، اظهار کرد: آبادانی‌ها مردم بسیار خوبی هستند و با توجه به تحمل، صبوری و پشت سر نهادن مسائل و مشکلات فراوان از سوی آنان، شایسته است که بر اساس وظایف محوله به آنان خدمات رسانی کرده و اگر ضعفی در مسیر خدمت وجود دارد آن را برطرف کنیم.

وی افزود: باید خدمت به مردمی که وفادار به نظام و منافع ملی هستند به عنوان یک مسئولیت و وظیفه به شکل برنامه ریزی شده و درست انجام شود، امسال سال مهمی است و باید متفاوت از گذشته باشد و وضعیت آبادان را بهبود ببخشید.

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: آبادان دارای ظرفیت‌ها و مزیت‌های بسیاری است که در سایر شهرها وجود ندارد اما متأسفانه با تمامی داشته‌ها تاکنون نتوانسته‌ایم پاسخگوی مردمی باشیم که همچون ما اداری یا شاغل در بخشی نیستند.

 

عدم بهره برداری مناسب از ظرفیت‌های آبادان

موسوی یادآور شد: تاکنون از ظرفیت‌های آبادان اعم از مرز صادراتی و وارداتی، بنادر، صید و صیادی، کشاورزی و غیره بهره مناسبی عاید مردم نشده که این ناشی از بی برنامه گی و تلاش نکردن مدیران بخش‌های مختلف است.

وی گفت: معلوم نیست که شهرداری و منطقه آزاد اروند در کجای این معادله قرار دارند و چه کمکی به آبادان کرده‌اند؛ نفع شهر از راهیان نور مشخص نیست که این مستلزم توجه و جدیت مسئولان مربوطه دارد.

فرماندار ویژه آبادان افزود: ظرفیت‌های این شهر اگر در اختیار هر شهر و یا استان دیگری بود بهترین بهره را از آن می‌بردند و اگر در اینجا اتفاق خوشایندی که رضایتمندی شهروندان را در پی داشته باشد، رخ نداده به دلیل ندادم کاری و نداشتن برنامه است.

وی اظهار کرد: به طور حتم با برنامه ریزی، همکاری، برگزاری نشست‌های مختلف، از خودگذشتگی، کارشکنی نکردن، چوب لای چرخ مردم نگذاشتن هم می‌توان کار کرد و هم اینکه کارآفرینی و اشتغال ایجاد کرد.

 

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با استفاده درست و به جا از ظرفیت‌های متعدد شهرستان فضا را برای کار و تلاش مهیا کنند، با تعریف پروژه‌های گوناگون دیگر بیکاری مفهومی ندارد، مدیران باید برای تسهیل در امور مردم و سایر دستگاه‌های مرتبط در امور مشترک بکوشند و از تنگ نظری دست بردارند.

موسوی با تاکید بر لزوم حمایت جدی از سرمایه گذاران بخش خصوصی و تسهیل در شرایط و امورشان یادآور شد: امسال باید متفاوت‌تر از سال گذشته به مسائل نگاه کنیم و مشکلات را از پیش روی بخش غیر دولتی برداریم، شهرداری نیز باید با بخش خصوصی و دولتی برای خدمت به مردم و مطابق با قانون و مقررات جاری کشور وارد معامله شود و منتظر پیشنهاد سرمایه گذاران نباشد و خودش پا پیش بگذارد.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح و امنیتی نیز باید فضا را برای کار و اشتغال امن کنند و با کسانی که در کار سرمایه گذاران به هر نحوی اختلال ایجاد می‌کنند برخورد جدی و قانونی کنند.

 

ضرورت دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی

فرماندار ویژه آبادان با اشاره بر ضرورت دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری و کار در منطقه، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید به منظور اشتغال و کمک به رونق تولید پروژه‌های جدید و متعددی را تعریف و اجرایی کنند.

وی افزود: فاز ۲ پالایشگاه پروژه‌ای دولتی است که وقتی بخش‌های مختلف کاری آن تمام می‌شود افرادی که جذب شده‌اند، اخراج می‌شوند و این امری عادی است اما در کنار این باید پروژه‌های جدید دیگری نیز تعریف و اجرایی شوند تا این همه جوان جویای کار نداشته باشیم.

فرماندار ویژه آبادان با تاکید بر اینکه همه حق داشتن شغل را دارند، اظهار کرد: وظیفه ما ایجاد اشتغال است و به طور حتم با ایجاد شغل فقر و بیکاری افراد رفع و پرونده‌های قضائی نیز کاهش می‌یابد.

موسوی تصریح کرد: امید می‌رود تا تجربیات تلخ گذشته تکرار نشود.

وی با بیان اینکه امنیت و رسیدگی‌های انتظامی حق مردم است، یادآور شد: باید به لحاظ امنیتی و نظامی برمنامه ریزی های جدی تری انجام شود و برای این منظور صد داریم تا آبادان را به بلوک‌های کوچک‌تر تقسیم کرده و کارها را به شکل بهتر و جدی تر دنبال کنیم.

فرماندار ویژه آبادان گفت: ادارات باید در هنگام انجام پروژه‌های عمرانی شأن با معاونت عمرانی فرمانداری هم افراطی داشته باشند تا کارها به خوبی پیش برود.

وی با تاکید بر رعایت بهداشت عمومی، کلرزنی آب شرب شهری و روستایی، دفع مناسب فاضلاب و توجه جدی به موضوع پسماند شهری از سوی مسئولان مربوطه افزود: متأسفانه برخی از ادارات خود را موظف به پاسخگویی به هیچکس نمی‌دانند، ۱۱۵ ارگان در شهر داریم که اداره اند اما همین که مسئولانشان در جلسات حضور پیدا نمی‌کنند مبین آن است که پاسخگوی مردم هم نیستند.

موسوی اظهار کرد: قصد داریم که با تعامل و خواهش کارها انجام شود و مدیران علاوه بر مردم به طور خاص پاسخگوی رسانه‌ها باشند.

 

پروژه فاضلاب آبادان باید ملی تعریف شود

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: پروژه فاضلاب آبادان اگر صفر تا صد به عنوان یک پروژه ملی تعریف شود علاوه بر انجام و تکمیل آن در بحث اشتغال و وضعیت شهر نیز اثرگذار خواهد بود.

موسوی یادآور شد: در صورتی که کشاورزی منطقه رونق بگیرد و صادرات محصولات نیز بیشتر شود به تبع آن شغل هم ایجاد می‌شود، مسئولان جهاد کشاورزی آبادان بکوشند تا با راه اندازی سیستم آبیاری تحت فشار ضمن مدیریت بهینه آب، به موضوع خداحافظی با آب شور و آغاز شکوه کشاورزی در آبادان کمک کنند.

وی گفت: امید می‌رود تا در بحث اشتغال امسال شاهد یک انقلاب در تمام ادارات شهرستان باشیم و با تعریف پروژه‌های گوناگون و رونق صنایع ایجاد اشتغال کنیم.

فرماندار ویژه آبادان افزود: وجود افراد بیکار در آبادان در شأن ادارات دولتی شهرستان نیست، در حال حاضر بخش خصوصی در آبادام تعطیل است و برای به حرکت درآوردن آن نیاز به برنامه و کار و تلاش از سوی مدیران داریم، دولت در آبادان آماده کمک و حمایت از بخش خصوصی است.

وی اظهار کرد: انجام کار، کاری انقلابی می‌خواهد که البته سخت است و نیاز به گذاشتن زمان و از خودگذشتگی دارد، مدیران دلخوری‌ها را کنار بگذارند و دست در دست یکدیگر برای خدمات رسانی به مردم کار کنند.

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: اگر مدیریت را ببینیم که کارش را انجام نمی‌دهد با او به طور جدی برخورد می‌کنیم، شهرستان آبادان از بابت خشکسالی و سیل خسارات زیادی را متحمل شد لذا انتظار می‌رود مطالبات مردم از بابت خشکسالی و سیل به زودی جواب داده شود چرا که در غیر این صورت مردم از ما ناامید می‌شوند، مردم باید در این باره به دولت اطمینان داشته باشند.

موسوی یادآور شد: برای انهار باید فکر اساسی شود و با برنامه ریزی و انجام برخی اقدامات مؤثر آنها را در شرایط بحرانی مدیریت کنیم، انهار باید شناسنامه دار شوند.

نوشتن دیدگاه