دولت در رفع مشکلات آبادان به طور حتم برنامه ریزی می کند

 

معاون اول رئیس جمهور در جریان دیدار فرماندار آبادان با وی بر برنامه ریزی دولت در رفع مشکلات مطرح شده آبادان به طور حتم، تاکید کرد.

فرماندار آبادان با اشاره به دیدار امروز صبح خود با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که به منظور ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان آبادان انجام شد، گفت: در این دیدار ضمن درخواست از دولت در جهت توجه جدی به رفع مشکلات بخشهای مختلف شهرستان آبادان، از وجود دژ و خاکریز ساحل اروند به عنوان مانعی بر سر راه توسعه گردشگری و جذب گردشگر در آبادان نام برده شد و محرومیت آبادانی‌ها از تماشای اروند رود به رغم گذشت ۳٠ سال از پایان جنگ را مطرح کردم.

سید زین العابدین موسوی افزود: با همت دولت ساحل اروند می‌تواند مهمترین جاده ساحلی بین المللی شود و صدها شغل از شهر اروندکنار تا آبادان ایجاد کند.

وی اظهار کرد: مردم آبادان و خرمشهر منتظر ایجاد جاده ساحلی بهمنشیر از آبادان تا خرمشهرند و این مطالبه غیر منطقی نیست، شهرداری آبادان نیز به دلیل بدهی‌های زیاد قادر به اجرای این پروژه نیست؛ بنابراین انتظار می‌رود تا از اعتبارات عمرانی دولت در این پروژه هزینه شود.

 

فرماندار آبادان تصریح کرد: لایروبی اروند رود نقطه عطفی در تاریخ آبادان و خرمشهر خواهد بود و خوشحالیم که دولت تدبیر و امید این امر را به طور کامل جدی گرفته است چرا که هزاران شغل در گرو لایروبی اروند است.

موسوی، گفت: انهار اروندکنار و روستاهای تابع در زمینه‌های تجارت و در کشاورزی به سبب لایروبی نشدن کارایی خود را از دست داده اند به همین دلیل برای لایروبی انهار نیاز به تدبیر و برنامه ریزی جدی است.

وی افزود: مردم آبادان تابستان امسال را با صبر و شکیبایی در برابر مشکلات ناشی از بروز شوری آب سپری کردند؛ بنابراین باید برای سال آینده درباره آب شرب و کشاورزی دستورات جدی صادر شود.

موسوی اظهار کرد: ایجاد زیرساختها برای مبادلات اقتصادی میان آبادان و بصره و اروندکنار با فاو، رسیدگی به وضعیت اشتغال، صنعت و تجارت، بندر و گمرک و خدمات شهری و حذف دژ مرزی اروند رود به طول ٧٠ کیلومتر از دیگر خواسته‌های ما از دولت بود.

 

فرماندار آبادان در ادامه گفت: معاون اول رئیس جمهور ضمن ابلاغ سلام به مردم مقاوم آبادان، بر برنامه ریزی دولت در جهت رفع مشکلات مطرح شده به طور حتم تاکید کرد.

موسوی افزود: جهانگیری همچنین پس از بررسی مکاتبات ارائه شده دستورات جدی درباره حذف دژ و خاکریز مرزی به ستاد کل نیروهای مسلح، بررسی ایجاد جاده ساحلی اروند به طول ٧٠ کیلومتر و لزوم ایجاد ردیف اعتباری پس از اخذ موافقت ستادکل در حذف خاکریز ساحلی، دستور به استاندار خوزستان درباره استفاده از اعتبارات عمرانی برای ساحل سازی بهمنشیر و دستور به اردکانیان وزیر نیرو برای لایروبی انهار اروندکنار را صادر کردند.

فرماندار آبادان در پایان ابراز امیدواری کرد تا با پیگیری و اجرای این دستورات شاهد تحول عظیمی در شهرستان آبادان باشیم.

دیدگاه‌ها  

+2 #1 حسین نظری 1397-12-19 10:16
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت فرماندار توانا فهمیده و اگاه به درد مردم شریف آبادان و مشکلات شهر عزیزمان
به عنوان یک شهروند پیشنهاد می کنم جاده ساحلی اروند را بالاتر از سطح رودخانه احداث شود که هم حکم دژ مرزی را برای زمان مبادا داشته باشد وهم زیبایی های رودخانه هنگام عبور و استفاد از جاده دیده شود ضمنا می شود بین جاد و رودخانه پارک ساحلی همسطح رودخانه احداث کرد که بسیار زیبا و درامد زا خواهد بود
به امید تحقق رویاهایمان و داشتن شهری نمونه و زیبا برای مردم دوست داشتنی آبادان عزیز که بعد از سالها جنگ و خرابی و سختی لیاقت ان را دارند

نوشتن دیدگاه