دولت همچنان پیگیر حل مشکل آب خرمشهر و آبادان است

 

معاون اول رییس جمهوری گفت: آمریکایی‌ها فشار اصلی خود را بر مهم‌ترین منبع درآمدی کشور متمرکز کرده‌اند که این موضوع در اجرای برخی پروژه‌ها تاثیرگذار خواهد بود اما اولویت دولت تغییر نخواهد کرد و همواره بخش آب جزو مهمترین اولویت‌هاست.

اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در حاشیه بهره‌برداری از خط دوم طرح آبرسانی غدیر در آبادان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مردم خرمشهر و آبادان در سال‌های گذشته نبود آب شرب مناسب بوده است اظهار داشت: این مسئله در اواخر سال 95 و اوایل سال 96 تشدید شد که لازم است از صبر و بردباری مردم عزیز آبادان و خرمشهر قدردانی کنیم.

وی افزود: طرح آبرسانی غدیر یکی از طرح‌های مهم است که از سال‌ها قبل آغاز شده بود و در طول 10 سال که از عمر این طرح می‌گذشت در مجموع 950 میلیارد تومان در این طرح سرمایه گذاری شده بود که دولت در سال 96 به‌رغم همه محدودیت‌ها تا تیرماه 97 ظرف 11 ماه کار بسیار بزرگی به‌صورت شبانه روزی در این زمینه انجام داد و در این یک سال به اندازه کل 10 سال قبل برای این طرح سرمایه‌گذاری کرد.

وی افزود: خوشبختانه امروز این طرح تکمیل شده و در آبادان، خرمشهر، شادگان و روستاهای منطقه مردم طی سه چهار ماه گذشته از آب شرب با کیفیت مناسب برخوردار شده‌اند.

 

جهانگیری تصریح کرد: مردم باید توجه داشته باشند که انتقال آب تصفیه شده از این مسیر طولانی دشوار است و باید از این آب صرفا برای مصرف شرب استفاده کرده و نیازهای دیگر خود را از سایر منابع آبی تامین کنند.

معاون اول رئیس جمهوری به پروژه احداث سدسلولی بر روی رودخانه بهمشیر نیز اشاره کرد و گفت: این سد که برای جلوگیری از ورود آب شور دریا همچنین تامین آب آشامیدنی منطقه احداث می شود گامی در راستای تامین آب آبادان و خرمشهر است که نیاز آبی نخلستان های منطقه همچنین مزارع کشاورزی را برطرف می کند لذا اعتبار آن متناسب با زمان بندی انجام شده از سوی دولت تامین می شود.

همزمان با افتتاح خط دوم طرح آبرسانی غدیر توسط معاون اول رییس‌جمهوری 2 پروژه آبرسانی به روستاهای حفار شرقی از توابع خرمشهر و آبرسانی به روستاهای کشتکار از توابع آبادان نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت که این 2 پروژه در مجموع 92 روستا را تحت پوشش قرار می‌دهند.

نوشتن دیدگاه