مشکل آبادان بی توجهی مدیران به مسائل و مشکلات شهری است

 

سرپرست فرمانداری آبادان خطاب به مدیران شهری گفت: مشکل آبادان بی توجهی مدیران به مسائل و مشکلات شهری است، مدیران باید پاسخگوی مشکلات مردم بوده و حل این مشکلات را پیگیری کنند.

سید زین العابدین موسوی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان که در محل مسجد باب الحوائج واقع در سلیج غربی برگزار شد، افزود: حضور برخی کارشناسان و معاونان به جای مدیران ادارات در این جلسه قابل تقدیر است اما عدم حضو مدیران به طور حتم پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه از ۱۵ مدیردستگاه اجرایی دعوت شده برای حضور در جلسه شورای اداری این شهرستان، بسیاری حضور ندارند، تصریح کرد: امروز گرد هم آمدیم تا در یک ائتلاف در مورد سلیچ به عنوان ورودی شهر و یکی از مناطق بسیار محروم شهر آبادان تصمیم سازی و تصمیم گیری کنیم؛ مدیران باید از یک سو پاسخگوی مردم و از سوی دیگر پاسخگوی من به عنوان نماینده دولت باشند، دو ماه است علی رغم تذکر به مدیران و برگزاری جلسات مختلف اما متاسفانه حرکت قابل توجهی از سوی آنان مشاهده نمی شود.

 

سرپرست فرمانداری آبادان با تاکید بر اینکه از این پس جلسات شورای اداری را در فرمانداری برگزار نمی شود، از سلیچ، منیوحی، اروند کنار و غیره به عنوان محل برگزاری جلسات نام برد و یادآور شد: دستگاه های اجرایی ابزار دست دولت هستند، به من اعتماد کردند و اجازه دادند که در آبادان مسئولیت داشته باشم، لذا وقتی ماموریتی داده شده و مشکلاتی هست که باید مدیران به آنها رسیدگی کنند دو حالت وجود دارد یا می توانیم مشکلات را شناسایی و حل کنید و یا اینکه قدرت اجرا و حل آنها را ندارید پس در این صورت مسئولیت را به کسی که توانایی انجام امور را دارد واگذار کنید.

موسوی گفت: مشکل آبادان بی توجهی مدیران به مسائل و مشکلات شهری است، خواست دولت بر این است که بر اساس امکانات موجود، مدیران را به حرکت درآورم؛ مدیران باید پاسخگوی مشکلات مردم بوده و حل این مشکلات را پیگیری کنند.

وی افزود: چرا منطقه ای مانند سلیچ آنقدر محروم است مگر کسی جلو کار ما را گرفته و یا دستوری از مقامات بالا آمده است؟ ما نمی توانیم با چنین مدیرانی کار کنیم، من ۲۵ نامه از مشکلات سلیچ نوشته و به دستگاه های اجرایی ارسال کردم؛ مدیران مرتبط با این مشکلات باید عملکرد خود را در این خصوص توضیح دهند.

موسوی اظهار کرد: وقتی مسئولان حتی پا به چنین منطقی نگذاشته اند چطور انتظار حل مشکلات را داریم.

وی تصریح کرد: در زمان بازسازی در دهه ۶۰ تاکنون اعتبارات و امکانات زیادی به بهانه جنگ به شهر سرازیر شد تا شهر به شکل اولیه خود در قبل از جنگ باز گردد، اما متاسفانه چنین نشد، اجازه دهید به آبادان پیش از سال ۵۹ برگردیم.

 

سرپرست فرمانداری آبادان یادآور شد: آبادان از زمان بازسازی تا الان روی ویرانه های فاضلاب بنا شده و برای حل مشکلات آن سه هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد، متاسفانه در زمان بازسازی به جای حل مشکل، مشکل سازی کردیم.

موسوی گفت: بکوشیم تا در زمان تصدی مدیریت، مشکلی بر مشکلات قبلی اضافه نکنیم، متاسفانه در شهری کار می کنیم که شوری و قطعی مکرر آب مردم را کلافه کرده، اگر مشکلات را مطرح و به گوش مسئولان بالا دست نرسانیم مشکلی حل نمی شود.

وی افزود: حاصل آنچه از زمان بازسازی تا الان به عنوان اعتبار در اختیار آبادان قرار گرفته وضعیت کنونی شهر است که در خور شان مردم نیست.

موسوی اظهار کرد: باید بکوشیم تا وضعیت مناطق محروم شهر بهبود یابد، مگر نه اینکه برای نظام کمر همت بستیم تا کار کنیم این مناطق محروم بیایید و کار کنید، کمبودها در این مناطق زیاد است.

وی تصریح کرد: ضعف دستگاه های اجرایی سبب شده تا مشکلات زیادی دامن گیر منطقه محروم سلیچ شود و نظام هم از این بابت ضرر می بیند، این منطقه باید از وضعیت کنونی خارج شود.

سرپرست فرمانداری آبادان گفت: از مدیران دستگاه های اجرایی می خواهیم تا به وضعیت نامطلوب این منطقه خاتمه دهند.اگر نیاز به هماهنگی در سطح استان باشد بنده پیگر خواهم بود و اگر پیگیری در سطح ملی نیاز باشد از ظرفیت نمایندگان استفاده می کنیم.

نوشتن دیدگاه