۷۰۰ نفر در فاز ۲ پالایشگاه آبادان مشغول به کار شدند

 

فرماندار آبادان گفت: از زمان آغاز عملیات اجرایی فاز۲ پالایشگاه آبادان، تاکنون بیش از ۷۰۰ نفر در بخشهای مختلف آن مشغول به کار شده اند.

عزیزاله شهبازی ضمن اشاره به اینکه طبق قانون، معرفی افراد برای کار، رفع اختلاف میان کارگر و کارفرما و بازرسی از کارگاهها، در شهرهایی که در مناطق آزاد نیستند با نماینده دولت است، افزود: از آنجایی که شهر آبادان در محدوده منطقه آزاد اروند قرار دارد لذا تمامی کارهای اشاره شده بالا در اختیار این سازمان و در قالب اداره کل کار و رفاه منطقه آزاد اروند به انجام می رسد که معرفی نیرو به فاز دو پالایشگاه نیز در زمره اختیارات این حوزه است.

وی اظهار کرد: اگرچه معرفی نیرو به فاز ۲ از طریق اداره کل مربوطه باید انجام شود اما با همراهی هایی که در شهرستان انجام شد هرجا احساس کنیم که شاید خاطر جوانان آبادانی مکدر شود به موضوع ورود پیدا می کنیم؛ البته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند که در این حوزه ها مرجعیت فرمانداریهای آبادان و خرمشهر را نیز قبول دارد، کار را به انجام می رساند.

 

شهبازی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، مقرر شد تا جوانان آموزش دیده که اقدام به نام نویسی در سایت به کارگیری نیرو در فاز ۲ کرده و کد رهگیری دارند به کار گرفته شوند.

فرماندار آبادان از تشکل کمیته ای شامل رئیس اداره کار آبادان، مدیرکل کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد اروند و نماینده فرمانداری آبادان خبر داد و گفت: در نامه ای که به امضای این اعضا می رسد، افراد مورد نیاز در اختیار مجری فاز ۲ قرار می گیرند. به رغم ماموریتی که به اداره کار و رفاه اجتماعی آبادان و منطقه آزاد در خصوص بررسی استفاده از نیروهای کار غیر بومی در فاز دو داده شده تاکنون نامی در این لیست نیامده است.

شهبازی افزود: از زمان آغاز عملیات اجرایی فاز ۲ پالایشگاه تاکنون بیش از ۷۰۰ نفر مشغول به کار شده اند که به طور حتم فراهم شدن این فرصتها استمرار و بیشتر خواهد شد.

عملیات توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان موسوم به فاز ۲ با هدف به روز رسانی و بهینه سازی این پالایشگاه و با مشارکت ۵۰ درصدی ایران و ۵۰ درصدی شرکت چینی و حجم سرمایه گذاری سه میلیارد دلاری به انجام می رسد، برای اجرای این طرح حدود ۸ تا ۱۲ هزار نفر در طول مدت ۶ ساله اجرای آن به تناسب اجرای فازها و مراحل مختلف کار جذب می شوند.

دیدگاه‌ها  

+5 #1 حسین آبادانی 1396-11-25 17:12
آقای فرماندار، بنده یک آبادانی هستم که ۵ ماه پیش اقدام کردم مدرک تحصیلیم هم نفت اما اجازه ندادن من وارد فاز ۲ بشم از طرفی می تونم به جرات بگم 50% افرادی که در فاز ۲ مشغولن غیر بومی هستند
+2 #2 مجید 1396-11-27 17:33
نمی دونم چجوریه من که روز اول ثبت نام کردم، حتی یه تک زنگم بم نزدن، هر وقتم مراجعه می کنیم می فرستنمون دنبال نخود
جالبه هر کسم می بینیم اونجا مشغول شده غیر بومیه
+2 #3 امین 1396-11-29 12:46
دوستان من شاغل در تیم کارفرمای فاز ۲ هستم
بخش کمی از تیم مدیریت پروژه یا همون کارفرما بومی هستند و تقریبا ۱۰۰ درصد سرپرست های واحدهای کارفرما غیربومی هستند.

نوشتن دیدگاه