سوشا بد جا و بد موقع اشتباه کرد

 

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان پس از شکست تیمش در نیمه نهایی جام حذفی گفت: مکانی امروز اشتباهی انجام داد که ممکن است هر دروازه‌بان دیگری انجام بدهد؛ او بد جایی اشتباه کرد و شاید این گونه بگوییم بهتر است، هم بد جا و هم بد زمانی اشتباه کرد.

فراز کمالوند پس از شکست تیمش برابر استقلال در نشست خبری اظهار کرد: اول از همه هواداران خوب تیم‌مان تشکر می‌کنم که نشان دادند فرهنگ بالایی دارند یعنی حتی اگر شکست هم خورده باشند کوچک‌ترین مشکلی به وجود نمی‌آورند. این نوید این را می‌دهد که در آینده بتوانیم شرایط استادیوم‌هایمان را بهتر کنیم.

وی افزود: تیم ما در نیمه اول اصلا خوب نبود و علت خوب بازی نکردن هم گل اولی بود که در شرایط خیلی بد دریافت کردیم مثل آب یخی بود که روی تیم ما ریخته می‌شد اما در نیمه دوم به طور کامل صاحب توپ و میدان بودیم و در کل 90 دقیقه فکر می‌کنم موقعیت‌های گل ما بیشتر از استقلال بود.

احساسم این است که در آن صحنه هم توپ به گل تبدیل شد. حتی داور، وسط زمین را هم نشان داد اما به هر حال کمک‌داور گل نگرفت. ضمن این که اعتقاد دارم حتی می‌توانستیم صاحب ضربه پنالتی هم بشویم. به هر صورت بازی تمام شد و به تیم استقلال تبریک می‌گویم.

کمالوند ادامه داد: من فکر می‌کنم امروز یک قدم خوب و بلند برای تیم صنعت نفت آبادان بود که خودمان را جزو مدعیان بیاوریم و به نیمه نهایی جام حذفی برسیم. اگر چه می‌توانستیم فینالیست شویم و در خرمشهر بازی کنیم اما به هر حال راضی به رضای خدا هستیم. بازیکنان ما خیلی تلاش کردند تا نتیجه بازی را تغییر دهیم اما به هر صورت این اتفاق رخ نداد. امیدوارم سال آینده در جام حذفی موفق باشیم.

 

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در پاسخ به سوالی درباره سوشا مکانی گفت: شما می‌گویید در چند بازی مکانی اشتباهاتی داشته است. می‌توانم بپرسم در کدام بازی‌ها اشتباه کرده است؟ در بازی با ذوب آهن مقصر بود که در شش قدم دروازه‌اش باز شد؟ در این بازی آری اما نباید جمع ببندیم. در بازی‌های قبلی خوب بود. به هر صورت او روی گل اول مقصر بود. می‌توانست خارج نشود و توپ را بگیرد.

به هر صورت امروز مربی دروازه‌بانان ما تشخیصش این بود که سوشا مکانی آماده‌تر است. باید قبول کنیم هر بازیکنی هم شاید یک روز بد داشته باشد. به هر ترتیب نباید این گونه باشد وقتی یک تیم می‌برد به مربی ارتباط بدهیم و وقتی می‌بازیم به گردن بازیکن بیندازیم.

مکانی امروز اشتباهی انجام داد که ممکن است هر دروازه‌بان دیگری انجام بدهد. او بد جایی اشتباه کرد. شاید این گونه بگوییم بهتر است. هم بد جا و هم بد زمانی اشتباه کرد.

وی درباره اینکه پس از ۲ بر یک چرا تیمش انتحاری بازی نکرد که بازی را به تساوی بکشد گفت: بازی امروز دو بحث داشت اول این که همه مشکلات ما در گل دوم خلاصه شد. یعنی اگر بازی را یک بر صفر به رختکن می‌آمدیم من اعتقاد دارم بازی را می‌بردیم. حتی مساوی هم نه یعنی می‌بردیم. نیمه دوم به بازیکنانم سپردم که اول گل نخوریم و طوری بازی کنند که اول گل نخوریم و بعد گل بزنیم. حتی گل هم زدیم و به اعتقاد من در آن صحنه که داور گل نگرفت توپ از خط رد شده بود.

اما درباره این که زورمان به استقلال نرسید هم باید بگویم امروز با تیمی بازی داشتیم که ۱۵-۱۶ بازیکن ملی‌پوش دارد. امید نورافکن به تیم ملی دعوت می‌شود و امروز نیمکت‌نشین استقلال بود. استقلال تیم بزرگی است.

ما هم نشان دادیم می‌توانیم یک تیم بزرگ باشیم و خودمان را وارد مدعیان کنیم. اگر صنعت نفت الان به نیمه نهایی رسیده هم سپاهان را در اصفهان و هم پرسپولیس را در تهران حذف کرده است. شاید برای سال اول بهتر بود به فینال هم می‌رسیدیم.

 

کمالوند ادامه داد: شما می‌دانید قرارداد سوشا مکانی با صنعت نفت آبادان چقدر است؟ قرارداد او از دو دروازه‌بان دیگرمان کمتر است. درست است که او امروز گل بدی دریافت کرد اما نمی‌شود همه چیز را به همه چیز ربط داد. در گل دوم بازیکن در شش قدم ضربه زده و دروازه‌ را باز کرده است. مگر می‌شود در آن‌جا ضربه را مهار کرد. او در گل اول مقصر بود اما در مساله‌ای که مقصر نبوده نباید بگوییم مقصر است. نباید دنبال مقصر باشیم. وقتی یک تیم می‌بازد همه مقصرند. اگر هم قرار باشد کسی مقصر باشد من مقصرم نه بازیکنانم.

وی در پاسخ به سوالی درباره داوری هم گفت: آقای فغانی مثل همیشه خوب بودند.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان ادامه داد: ما یک برنامه‌ریزی کردیم که امسال تیم خوبی داشته باشیم. گویا یادتان رفته سال قبل صنعت نفت در آستانه سقوط بود.

 

در ادامه این نشست خبری میان تعدادی از خبرنگاران و فراز کمالوند جدال لفظی شکل گرفت که سرمربی صنعت نفت گفت: اگر قرار باشد میان حرف من بیایید پاسخ سوالتان را نمی‌دهم. نباید طوری صحبت کنید که اگر ما به فینال صعود نکرده‌ایم یعنی اتفاق بزرگی رخ داده است. ما دو تا سه مرحله را عبور کردیم و در نیمه نهایی هم به تیم لیگ یکی نباختیم بلکه به استقلال باختیم. در یک بازی شکست خوردیم که حتی می‌توانستیم برنده باشیم.

اشکال بدی که وجود دارد این است که وقتی می‌بری همه چیز خوب است و وقتی می‌بازی همه چیز بد شده است. امروز سه چهار بازیکن ما خیلی بد بودند و سه چهار بازیکن ما خیلی خوب بودند. فوتبال غیر قابل پیش‌بینی است و همین طور که پیش‌بینی نمی‌کردید سپاهان را در اصفهان و پرسپولیس را در تهران شکست بدهیم امروز هم بازی غیر قابل پیش‌بینی بود. درست است که اتفاق خوب این بود که ما به فینال صعود کنیم اما حالا که به فینال نرسیده‌ایم اتفاق بدی نیفتاده است.

کمالوند تصریح کرد: ما نه پرسپولیس، نه سپاهان و نه استقلالیم. شأن ما از این تیم‌ها پایین‌تر نیست بلکه بالاتر است به خاطر این که فوتبالمان قدیمی‌تر است اما تیمی مثل استقلال و پرسپولیس سال‌ها است در لیگ برتر حضور دارند و هر ساله ۶-۷ بازیکن تراز اول جذب می‌کنند.

امسال ما هم تیمی متشکل از ۶ -۷ بازیکن که می‌توانستند تیم‌مان را به بالای جدول بیاورند جمع کردیم. فقط تیم ما با پرسپولیس و استقلال این گونه بود. استقلال امروز چند بازیکن خوبش را نداشت اما دستش پر بود. آن‌ها می‌توانند با این وجود هم در جام حذفی و هم در لیگ با تمام وجود تلاش کنند اما ما اگر بازیکنی مثل شیمبا را نداشته باشیم جایگزین خوب نداریم. اگر هم بگویید چرا بازیکن خوب نگرفتید، ما بیشتر از شش بازیکن نمی‌توانیم بگیریم. به اندازه واقعیت و موجودیت باید توقع داشته باشیم.

دیدگاه‌ها  

-1 #1 آبادان 1396-11-10 22:23
اقا فراز عزیز
من به سهم خودم از شما و کل کادرفنی و تمام بازیکنان که مردانه جنگیدند اما حریف داور نشدند تشکر می کنم.
این بازی تمام شد حاشیه ها را دور بریزید و تمرکزتان را روی لیگ بگزارید.
انشاا... با همین روحیه سهمیه آسیا را خواهیم گرفت
0 #2 کنار سیکلین آبادان 1396-11-11 18:42
به هر صورت این خاطره بد ماند در فکر ذهن آبادان
افسوس حیف که مفت الکی با اشتباه باختند

نوشتن دیدگاه