دولت از هر فرصتی برای پیگیری مشکلات خوزستان استفاده می کند

 

معاون رئیس جمهور گفت: استان خوزستان از هر نظر برای دولت اهمیت فراوان دارد و در همین راستا از هر فرصتی برای پیگیری مشکلات خوزستان استفاده می کند.

اسحاق جهانگیری ظهر امروز دوشنبه در سفر خود به استان خوزستان در جمع خبرنگاران عنوان کرد: این استان از هر لحاظ برای دولت بسیار مهم است و از سوی دیگر نقش ملی با اهمیتی را برنامه های کلان در سطح کشور ایفا می کند.

وی افزود: بدون شک دولت از هر فرصتی برای پیگیری مسائل این استان استفاده می کند و در همین راستا ما به این استان می آییم تا ضمن بازدید از طرح های مختلف با مسئولان و در صورتی که امکانش فراهم شود با مردم گفت و گو کنیم.

جهانگیری با اشاره به برنامه های خود در این سفر اظهار کرد: در سفر به آبادان، خرمشهر و شادگان طرح های مهمی همچون؛ فولاد کاوه اروند، فولاد شادگان و کارخانه آلومینیوم مسجد سلیمان را افتتاح می کنیم.

 

معاون رئیس جمهور با اشاره به سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان و بخش خصوصی در فولاد اروند گفت: بحث ریزگردها در استان خوزستان بسیار مهم است، در سال گذشته ساکنان این استان از این بابت بسیار اذیت شدند و در همین راستا در ابتدای سال جاری تصمیمات جدیدی در این باره گرفته شد که برای بررسی پیشرفت کارها و مشکلات موجود آن آمده ایم.

جهانگیری با بیان اینکه روند اجرایی طرح ۵۵۰ هکتاری مقام معظم رهبری در این دولت سرعت گرفته است، اظهار داشت: در این سفر از این طرح نیز بازدید و پیشرفت و موانع کار را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در جلسه ای که با حضور مسئولان در این خصوص برگزار خواهد شد، در مورد مسائل مختلفی به بحث و تبادل نظر خواهیم پرداخت.

 

اسحاق جهانگیری گفت: همه ما یک مسیر و هدف داریم و آن خدمت به مردم و پیشبرد نظام و دلگرم کردن مردم به نظام است.

وی افزود: کارآمدی نظام اسلامی تنها با حل مشکلات مردم معنا می‌یابد. نظام اسلامی باید مردم را به سمت توسعه و تعالی پیش ببرد، امید است چنین شود.

معاون اول رئیس‌جمهور اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در واقع باید به سمت‌وسوی اداره اقتصادی کشور برود و این نظام اقتصادی قادر باشد تا چالش‌های پیش روی زندگی مردم را حل کند و مردم را به درجه‌ای از مقاومت و استقامت برساند تا از فشارهای اقتصادی که گاها از بیرون به آن‌ها می‌رسد، دچار مشکل نشوند.

جهانگیری با بیان اینکه بخش‌های مختلف اقتصادی به‌هم‌ پیوسته هستند، گفت: این بخش‌ها باید به‌گونه‌ای باشند تا در مقابل تکان‌ها مقاومت کنند، در مقطع فعلی این مسئله اصلی در دستور کار است.

معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرد: با توجه به اینکه بیش از ۳۰ سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد در تلاش هستیم تا به جایی برسیم که در ۴۰ سالگی نظام شخص گرسنه‌ای در ایران وجود نداشته باشد و هیچ انسانی شب سر گرسنه زمین نگذارد.

نوشتن دیدگاه