مالیات برای مردم خوب است اما شما مالیات ندهید؟

 

حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع هواداران خود در ورزشگاه شهید شیرودی گفت: من با اینکه صدایم خیلی مناسب برای سخنرانی نیست اما به محضر شما آمده‌ام و خدمت شما سلام و خسته نباشید می‌گویم.

 

یک اقلیت از تحول بیشتر نگران هستند

او ادامه داد: امروز ما در یک مقطع بسیار حساس و تاریخی قرار گرفته‌ایم سرنوشت خودمان را در جمعه آینده می‌خواهیم تعیین کنیم و راهی که در سال ۹۲ انتخاب کرده‌ایم و برگزیده‌ایم و اقلیتی در مقابل آن ایستاده‌اند را انتخاب می‌کنیم. امروز همان اقلیت از تحول بیشتر و ادامه این شرایط نگران هستند.

 

با حضور زنان در انتخابات پیروز می‌شویم

رئیس دولت یازدهم با بیان اینکه هر موقع که بانوان و زنان ما به صحنه آمده‌اند کار را تمام کرده‌اند، اظهار داشت: در زمان انقلاب وقتی پیروز شدیم که زنان به خیابان‌ها آمدند.

اگر امروز در انتخابات زنان به صحنه بیایند ما پیروز می‌شویم. همه ما تنها یک وظیفه داریم و آن دعوت از همه افراد برای حضور به پای صندوق‌های آرا است و اگر همه به پای صندوق بیایند ما پیروز می‌شویم.

 

مردم تحت تاثیر شعارهای فریبنده قرار نمی‌گیرند

روحانی با بیان اینکه ملت ایران واقعیات را لمس می‌کنند، تصریح کرد: مردم تحت تاثیر شعارهای فریبنده قرار نمی‌گیرند. من از همه مردم ایران می‌خواهم تا برنامه‌ها و کارنامه ها را یک بار دیگر مرور کنند.

کارنامه چهار ساله دولت یازهم و کارنامه‌های ۳۸ ساله کسان دیگری که در دستگاه‌های دیگر بوده‌اند. آنها بگویند که در ۳۸ سال گذشته چکار کرده‌اند؟

کارنامه ما در چهار سال روشن است. کارنامه کسانی هم که ۱۲ سال در یک منصب بوده اند، روشن است.

 

مگر هر روز فشار نیاورید که فضای مجازی بسته شود

او افزود: شما توصیه‌تان در سال اول دولت یازدهم این بود که ۱۶ آذر را آزاد نگذاریم. شما همیشه به دانشگاه به عنوان تهدید نگاه کرده‌اید. شما می‌خواستید جوانان ما در حصر و محاصره و انزوا باشند. شما همان حرف‌‌هایی که در جلسات خصوصی زدید لطفا به مردم هم آشکارا بگویید. شما مگر هر روز فشار نیاورید که فضای مجازی بسته شود. شما مگر هر روز فشار نیاورید که اشتغال زنان باید متوقف شود.

 

تبعیض جنسیتی را نمی‌پذیریم

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با یادآوری سوابق برخی از نامزدها خاطرنشان کرد: شما برگردید به بخشنامه‌های جنسیتی خودتان نگاه کنید. شما به احکامی که صادر کرده‌اید نگاه کنید.

کارنامه ما روشن است. ما تبعیض جنسیتی را نمی‌پذیریم. ما ظلم جنسیتی را نمی پذیریم. مردم ما راه خود را انتخاب کرده‌اند و از راهی که انتخاب کرده‌اند برنمی‌گردند.

 

آزادی اجتماعی و سیاسی می‌خواهیم

روحانی با بیان اینکه شعار ما روشن است، ما آزادی می خواهیم، ابراز داشت: ما آزادی اجتماعی و سیاسی می‌خواهیم. ما آزادی بیان و تفکر می‌خواهیم. ما آزادی انتخاب و تفریح برای ساعات فراغت‌مان می‌خواهیم.

ما آزادی برای انتخاب نوع اشتغال و شغل‌مان می‌خواهیم. ما به دنبال امنیت واقعی و جامعه امن هستیم. ما فضای امنیتی نمی‌خواهیم.

 

ما نهادهای استثنا شده از مالیات نمی‌خواهیم

او ادامه داد: ما به شما می‌گوییم ما خواهان امنیت واقعی در جامعه با وحدت و اتحاد در کل جامعه هستیم. ما جامعه چند درصدی نمی‌خواهیم. ما ایران صددرصدی هستیم.

ما قانون را برای همه دستگاه‌ها می‌خواهیم. ما نهادهای استثنا شده از مالیات نمی‌خواهیم.

 

چرا به معدنی که برای شما بود، سر نزدید؟

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه بعضی از مالیات نام می‌برند اما مالیات برای مردم خوب است ولی شما مالیات ندهید؟ عنوان کرد: ما آزادی رقابت در اقتصاد می‌خواهیم. شما به دنبال رونق هستید ولی به معدنی که برای شما بود و معدنچیان در آن دفن شدند، سر نزدید.

من به آن خانواده عزیزی که شوهرش در این آوارها باقی ماند و جان داد اما شجاعانه با من سخن گفت، افتخار می‌کنم. من افتخار می‌کنم به پدری که فرزند مهندسش در این معدن مانده بود ولی از پیشرفت ایران حرف زد.

 

گشت برای ما آرامش ایجاد نمی‌کند

روحانی با بیان اینکه ما به دنبال آرامش زنان و مردان هستیم، یادآور شد: ما آرامش در خیابان را در پی اخلاق می‌خواهیم. گشت برای ما آرامش ایجاد نمی‌کند. وحدت و اتحاد ملت ایران و همزیستی مسالمت‌آمیز آرامش را می‌سازد.

شما دم اشتغال می‌زنید؟ من از شما می‌پرسم که آیا اشتغال زنان را هم قبول دارید؟ اگر قبول دارید قبل از دولت یازدهم چرا یک اشتغال برای زنان درست نکردید؟

 

اشتغال اهل سنت و اقوام مختلف ایران را قبول دارید؟

او اضافه کرد: ۸۶۰ هزار خانم را شما بیکار کردید. شما دم از اشتغال می‌زنید ولی من از شما می‌پرسم اشتغال اهل سنت و اقوام مختلف ایران را قبول دارید؟ ما افتخار می‌کنیم در یک استخدام در ماه‌های گذشته ۵۳ درصد زنان ما توانستند قبول شوند و مشغول به کار شوند. ما امروز اشتغال را در سایه فضای مجازی و فناوری ارتباطات برای زنان و مردان مهیا ساخته‌ایم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: علت اینکه زنان ما نمی‌توانستند مشغول به کار شوند این بود که فضای کار ما مردانه بود. امروز ۳۲۰ نفر از مدیران شرکت‌های دانش بنیان از زنان هستند.

 

در پی پیشرفت ایران هستیم

روحانی با تاکید بر اینکه ما در پی پیشرفت ایران هستیم، بیان کرد: پیشرفت ایران در سایه علم و فناوری و ارتباطات با جهان است. هیچ کشوری با انزوا نتوانسته به پیشرفت ملی دست یابد.

ما در ۲۹ اردیبهشت تصمیم خودمان را یک بار دیگر اعلام می‌کنیم. یکبار در سال ۹۲ تصمیم خود را اعلام کردیم و آن اعتدال و اصلاح بود و نه افراط در جامعه.

در اسفند ۹۴ تصمیم خود را یک بار دیگر درانتخابات نمایندگان اعلام کردیم و یکبار دیگر در اردیبهشت ۹۶ آن را اعلام خواهیم کرد.

 

نمی‌گذاریم دو مرتبه تحریم را به ایران بازگردانید

او با بیان اینکه همه مردم ایران به صورت یک به اضافه ۱۱ در انتخابات شرکت می‌کنند، اظهار داشت: ما ۱۲ نفره پای صندوق‌های رای خواهیم رفت. هر مرد و زنی ۱۱ نفر دیگر را پای صندوق‌های آرا دعوت کند. من تردید ندارم ما پیروز مسیر پیشرفت ایران خواهیم بود.

ما اجازه نمی‌دهیم آنها که در پی حصر ایران هستند، بر ملت ایران پیروز شوند. ما نمی‌گذاریم دو مرتبه تحریم را به ایران بازگردانید. ما اجازه نمی‌دهیم یکبار دیگر فضای امنیتی را به ایران بازگردانید. دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اعتدال، دوباره امید.

نوشتن دیدگاه