هیچکس نباید مذاکره کنندگان ما را سازشکار بداند

 

هزاران نفر از دانشجویان و دانش آموزان در آستانه سیزده آبان با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

مهمترین بخش های سخنرانی آیت الله خامنه ای در این دیدار به این شرح است:

- ۳۰ سال پیش جوانان ما اسم سفارت آمریکا را گذاشتند لانه جاسوسی؛ امروز سفارت‌خانه‌های آمریکا در نزدیکترین کشورها به آمریکا اسمشان شده «لانه جاسوسی»؛ یعنی جوانان انقلاب ما ۳۰ سال جلوتر بودند.

- هیچکس نباید مجموعه مذاکره کنندگان ما را سازشکار بداند، اینها بچه های خود ما و بچه های انقلابند. یک ماموریت سختی را برعهده دارند و هیچکس نباید ماموری را که مشغول کاری است تضعیف کند.

- همانطور که در مشهد هم گفتم، به مذاکره خوشبین نیستم، ولی باذن الله از این مذاکرات ضرری هم نمی‌کنیم و این تجربه، ظرفیت فکری ملت ما را بالا خواهد برد، اگر مذاکرات به نتیجه برسد که چه بهتر، ولی اگر نتیجه نگرفتند معنایش این باشد که کشور باید روی پای خودش بایستد.

- به دشمنی كه لبخند میزند اعتماد نكنیم. آمریكاییها از آنطرف لبخند میزنند و اظهار میل به مذاكره میكنند و از این طرف بلافاصله میگویند همه گزینه ها روی میز است،خب چه غلطی ممكن است انجام دهند.

- آمریكاییها بیشترین ملاحظه را با صهیونیستها دارند و مجبورند ملاحظه آنها را كنند ولی ما این ملاحظه را نداریم و از روز اول هم گفته ایم كه رژیم صهیونیستی را یك رژیم نامشروع و حرامزاده میدانیم.

- حرف ما با مسئولین این است كه برای گشایش مسائل كشور باید نگاهشان به درون باشد. در عرصه دیپلماسی هم آن كشوری موفق است كه متكی به نیروی درون زا و اقتدار و توانیهای درونی باشد.

نوشتن دیدگاه