توافق برای استقرار گمرک در مبادی ورودی آبادان و خرمشهر

ناظر گمرکات خوزستان از توافق میان وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان منطقه آزاد اروند برای استقرار گمرک در مبادی ورودی شهرهای آبادان و خرمشهر خبر داد.

بهروز قره‌بیگی اظهار کرد: بر اساس توافق انجام‌شده میان وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان منطقه آزاد اروند قرار است تا گمرک در مبادی ورودی شهرهای آبادان و خرمشهر مستقر شود.

وی افزوود: بر این اساس احداث ۴ انبار، ایجاد بارانداز، توقفگاه و پارکینگ محصور برای استقرار ۱۰۰ دستگاه کامیون در هر گیت و تفکیک راه‌های خروجی با علایم جاده‌ای در دستور کار قرار گرفته است.

ناظر گمرکات خوزستان گفت: نصب دوربین‌های حفاظتی، نصب دوربین پلاک‌خوان در گیت‌های خروج کامیون، نصب و راه‌اندازی ایکس‌ری در مبادی خروجی از دیگر موارد توافقات انجام‌شده است.

قره‌بیگی عنوان کرد: برای ایجاد زیرساخت‌های لازم ۴ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال برآورد هزینه انجام شده و قرار است سازمان منطقه آزاد اروند و وزارت اقتصاد و دارایی در مدت ۱۸ ماه نسبت به ایجاد زیرساخت‌های منطقه اقدام کنند.

وی افزود: استقرار گمرک جمهوری اسلامی در مبادی ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند یک رویداد مهم برای تحول و رشد اقتصادی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر است و امیدواریم این اتفاق مهم موجب توسعه در این منطقه شود.

نوشتن دیدگاه