۲۷۵ میلیارد تومان اعتبارات آلایندگی سهم آبادان و خرمشهر

معاون عمرانی استاندار خوزستان در گفتگو با خبر شبکه آبادان با اشاره به کارساز بودن این میزان اعتباران در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: سهم شهرستان آبادان از این میزان اعتبارات ۱۴۹ میلیارد تومان و سهم شهرستان خرمشهر ۱۲۶ میلیارد تومان است؛ که کاملا تفکیک شده به دهیاران و شهرداران ابلاغ شده است.

محمد خانچی با بیان اولویت‌ها با اختصاص ۶۰ درصد عمرانی و ۴۰ درصد غیر عمرانی خاطر نشان کرد: حوزه‌هایی مانند محیط زیست، ساماندهی پسماند، آب‌های سطحی، توسعه فضای سبز شهرستان‌ها اولویت‌های کاری ماست.

در حوزه عمران شهری نیز به صورت عام از آسفالت معابر تا رفع مشکلات شهری، ترافیکی، خرید وسایل نقلیه عمومی، ماشین آلات عمرانی مورد نیاز شهرستان یاد کرد.

وی تاکید کرد: شهر‌هایی که بدهی معوقه کارگری دارند از پرداخت بیمه تامین اجتماعی تا حقوق می‌توانند از محل ۴۰ درصد این اعتبارات استفاده کنند.

معاون عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به تشکیل کارگروهی در حوزه عمرانی متشکل از فرمانداران تک تک شهر‌ها با حضور نمایندگان محیط زیست استان و سازمان بازرسی گفت: طرح‌های پیشنهادی بحث شده و نظارت کافی بر اجرای آن داریم، اما اصل نظارت بر عهده مردم است که در این مسیر ما را همراهی کنند.

خانچی این را هم یادآور شد که در تاریخ شهرداری‌های استان این مبالغ کم نظیر است.

نوشتن دیدگاه