افتتاح شش مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در آبادان

آموزشگاه فنی وحرفه‌ای و مهارت آموزی بهداشت و ایمنی و گیاهان دارویی در آبادان راه اندازی شد.

رییس اداره فنی و حرفه‌ای آبادان با اشاره به هفته مهارت‌های فنی وحرفه‌ای گفت: در آبادان این مرکز به صورت نمادین امروز راه اندازی شد و پنج مرکز دیگر در طول هفته افتتاح می‌شود.

مهدی عبدله نژاد افزود: در این مرکز آموزشی شرکت کنندگان در سه رشته گیاهان دارویی، بهداشت و ایمنی و مراقبت و زیبایی با ظرفیت ۸۰ نفر مهارت‌های لازم را فرا می‌گیرند.

آیات فاطمی اصل مدیر این مرکز آموزشی هم افزود: هدف از راه اندازی این مرکز آموزش کارگاهی و عملی مهارت آموز است تا بتواند با فراگیری آموزش‌ها و دریافت گواهی نامه وارد بازار کار شود.

در حاشیه مراسم نیز از سه کتاب با موضوعات غذای سالم، پوست و مو و کتاب آموزش ماساژ صحیح عضلات رونمایی شد.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان خوزستان هم گفت: ۱۸۲ آموزشگاه فنی وحرفه‌ای آزاد، مرکز جوار کارگاهی و مرکز کار آموزی در محیط کار واقعی از ابتدای سال تاکنون با بیش از شش هزار و ۲۰۰ رشته راه اندازی شده است.

جلیل بیت مشعل با اشاره به اینکه سیاست‌های دولت جدید ایجاد تسهیلات کامل برای کسب و کار وجوانان است افزود: تسهیلات خوبی برای راه اندازی آموزشگاه‌های آزاد در نظر گرفته شده از جمله مجوز‌های راه اندازی کارگاه و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای که از ۸ ماه به ۳ روز کاهش یافته است، کافیست متقاضی اطلاعات خود را در پایگاه اطلاع رسانی بارگذاری کنند.

نوشتن دیدگاه