انتقاد شهردار آبادان از بی اعتنایی سازمان منطقه آزاد اروند به محدوده تانکفارم

محمودرضا شیرازی شهردار آبادان دقایقی قبل ویدئویی از مراحل احداث دیوار محیط تانکفارم توسط شهرداری را در صفحه شخصی خود منتشر کرد و گفت: در قبال بی تفاوتی منطقه آزاد نسبت به زمین ۲۴۰ هکتاری تانکفارم که متعلق به خودشان هم هست بیش از این نمی‌توانستیم منفعل باشیم، ما تذکرات قانونی را داده ایم و اکنون خودمان وارد عمل شدیم و خرید و نصب دیوار‌های تانکفارم را به منظور جلوگیری از ریختن نخاله و بهبود چهره منطقه آغاز کردیم.

او افزود: سازمان منطقه آزاد مالک این محل است و نباید نسبت به وضعیت آن بی تفاوت باشد، بار‌ها از طریق مکاتبات و مذاکرات مختلف درخواست کردیم این سازمان برای حصارکشی و جلوگیری از افزایش بی رویه دپوی زباله و نخاله که سلامت عمومی مردم و مجاوران این محل را مورد تهدید جدی قرار داده است، اقدام لازم را انجام دهد، اما متاسفانه مورد بی توجهی قرار گرفته است.

شیرازی گفت: طبق ماده۱۱۰ قانون شهرداری‌ها مالک موظف است محدوده ملک بایر خود را حصارکشی کند و این خواسته ما قانونی است، جدای از دپوی نخاله و زباله، تانکفارم به محلی برای ارتکاب انواع بزه تبدیل شده و متاسفانه امنیت روانی شهروندان را نیز دچار مخاطره کرده و بایستی به این موضوع با اهمیت بیشتری رسیدگی می‌شد، اما تا امروز شاهد این توجه نبودیم.

شهردار آبادان در ادامه خاطرنشان کرد: به دلیل درخواست‌های متعدد شهروندان و انتظاری که از ما برای حفظ سلامت جسمی و امنیت روانی خود دارند، مجبور شدیم به جای مالک و با پرداخت هزینه سنگین، دیوار‌های بتنی پیش ساخته را خریداری کرده محوطه محل تانکفارم را دیوارکشی کنیم. این دیوار‌ها از عبور و مرور خودرو‌های سنگین و نخاله ریزی و دپوی زباله جلوگیری خواهد کرد.

گفتنی است زمین تانکفارم به ساعت ۲۴۰ هکتار در مالکیت سازمان منطقه آزاد اروند و دارای کاربری تجاری و گردشگری است.

نوشتن دیدگاه