کمبود تمامی گروههای خونی در آبادان

رئیس پایگاه انتقال خون آبادان گفت: با توجه به شرایط کنونی منطقه به لحاظ گسترش ابتلای افراد به کرونا، متاسفانه با کمبود تمامی گروههای خونی در آبادان مواجهیم.

سحر مقبلی ضمن دعوت از مردم برای کمک به تامین فرآوده های خونی مورد نیاز بیماران از طریق اهدای خون، اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن منطقه جنوب غرب خوزستان (آّبادان، خرمشهر و شادگان) در وضعیت قرمز به سبب انتشار گسترده کرونا ویروس، با کاهش جدی گروههای مختلف خونی مواجه شدیم و لذا از مردم خواهان مراجعه به پایگاه انتقال خون برای اهدای خون هستیم.

وی افزود: از مردم نوع دوست آبادان می خواهیم تا در روزهای کرونایی، اهدای خون را فراموش نکنند. وی تصریح کرد: چشم بیماران سرطانی، تالاسمی، تصادفی، هموفیلی و بانوان باردار به یاری همشهریانشان در اهدای خون و فرآورده‌های خونی است.

رئیس پایگاه انتقال خون آبادان یادآور شد: مردم به هیچ وجه نگران انتقال کرونا از طریق اهدای خون نباشند زیرا این ویروس از طریق اهدای خون منتقل نمی شود ضمن اینکه پایگاه انتقال خون نیز به طور مرتب ضدعفونی می شود.

مقبلی، گفت: کسانی که مایل به اهدای خون هستند بایستی هنگام مراجعه به پایگاه انتقال خون کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی بهمراه داشته باشند.

وی ساعات کار پایگاه انتقال خون آبادان را، همه روزه به جز ایام تعطیل و از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۳ و۳۰ دقیقه بعد از ظهر اعلام کرد.

نوشتن دیدگاه