۸۱ پرونده تخلف صنفی به تعزیرات حکومتی آبادان ارسال شد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آبادان به افزایش بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۸۱ پرونده تخلف صنفی در بهمن ماه به تعزیرات حکومتی آبادان ارسال شد.

بیژن بداغی چهارشنبه اظهار داشت: پرونده‌های تشکیل شده در تعزیرات حکومتی مربوط به گرانفروشی، کم فروشی و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی واحدهای صنفیدر سطح بازار آبادان است.

وی در ادامه از تامین کالاهای اساسی متناسب با نیاز بازار آبادان برای جلوگیری از ازدحام و شلوغی اشاره کرد و گفت: اقلام اساسی از جمله برنج، روغن، شکر، مرغ و گوشت به اندازه کافی در بازار آبادان موجود است و کمبودی از این بابت احساس نمی‌شود ضمن اینکه ۴۰ بازرس در قالب ۱۰ تیم به صورت مستمر در راستای مبارزه با احتکار و گرانفروشی بر بازار آبادان نظارت می‌کنند.

بداغی بیان کرد: در بهمن ماه سال جاری ۱۵۰ تن روغن خوراکی به منظور تنظیم بازار در شهرستان آبادان توزیع شد.

وی اظهار داشت: همچنین برای تنظیم بازار آبادان در اسفند ماه ۲۰۰ تن روغن خوراکی از سوی ۶۰ عامل فروش با هماهنگی کارگروه تنظیم بازار و همکاری اتاق اصناف بین مردم توزیع می شود.

رییس اداره صمت آبادان گفت: با توجه به تصمیم‌ ستاد ملی مبارزه با کرونا به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تعداد عاملان توزیع روغن خوراکی در آبادان افزایش یافته است و روغن خوراکی با قیمت مصوب طبق مبلغ درج شده بر روی بسته بندی روغن عرضه می شود.

وی از شهروندان خواست هرگونه گرانفروشی را با تلفن گویای ۱۲۴ اطلاع دهند.

بیش از یک هزار و ۷۰۰ واحد صنفی در شهرستان آبادان فعالیت دارند.

نوشتن دیدگاه