هنرمندان هنرهای سنتی منطقه در بانک اطلاعات ثبت‌نام کنند

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ساز مان منطقه آزاد اروند، گفت: هنرمندان هنرهای سنتی منطقه در بانک اطلاعات ثبت‌نام کنند.

محسن قنبری ضمن بیان این خبر، افزود: پژوهشگاه میراث‌‌فرهنگی و گردشگری به‌منظور شناسایی، ثبت و ضبط آثار، شرح ‌احوال و اشاعه فنون تجربی و سنتی هنرمندان به‌صورت علمی، امکان ثبت‌نام هنرمندان هنر‌های سنتی در بانک اطلاعاتی را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه بانک اطلاعات در عصر حاضر به‌عنوان یک ابزار ارتباطی و اطلاعاتی فرصت‌های نوینی را برای برنامه‌ریزی‌های منطبق با اهداف و نیازهای هر سیستم و دستگاهی فراهم می‌کند، اظهار داشت: هدف بانک اطلاعات، شناسایی، ثبت و ضبط آثار و شرح احوال هنرمندان به‌منظور اشاعه فنون تجربی و سنتی آنان به‌صورت علمی از یک سو و فضاسازی برای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و تعیین اهداف و راهکارها در حوزه هنرهای سنتی کشور از سوی دیگر است.

قنبری تصریح کرد: نبود منابع مکتوب و اطلاعات مدون به‌صورت تصویری و شفاهی در بسیاری از رشته‌های هنرهای سنتی موجود است که با راه‌اندازی بانک اطلاعات می‌توان خلأ‌ها و نواقص مربوط به اطلاعات تخصصی استادان و پیشکسوتان در حوزه هنرهای سنتی را تا حد بسیار زیادی مرتفع کرد.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ساز مان منطقه آزاد اروند، اذعان داشت: در این راستا پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در همکاری با انجمن طراحان فرش تهران به شناسایی، ثبت و ضبط آثار و شرح احوال هنرمندان به‌منظور اشاعه فنون تجربی و سنتی آنان به‌صورت علمی پرداخته است.

استادان و هنرمندان طراحی فرش و طراحی سنتی می‌توانند اطلاعات خود را با تکمیل فرم در سایت انجمن به نشانی: www.tcda.ir و ارسال اطلاعات در بانک اطلاعات هنرمندان ثبت کنند.

مدارک مورد نیاز :

۱- تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه

۲- عکس پرسنلی ۳ در ۴

۳- تصویر مدرک تحصیلی و درجه هنری

۴- تصاویر آثار هنری ( حداقل پنج و حداکثر ۱۵ تصویر) حجم هر فایل حداکثر  2 MB درفرمت JPG

۵- تصاویر جوایز و فعالیت‌های علمی و هنری

۶- ارائه معرفی‌نامه از انجمن‌های هنری استان‌ها و یا معرفی از طرف استادان پیشکسوت طراحی

نوشتن دیدگاه