مردم از فوران روزانه فاضلاب در خیابان‌های امیرآباد به ستوه آمده‌اند

ساکنان منطقه امیر‌آباد فاز دو شهرستان آبادان از نبود آسفالت و فوران روزمره‌ی فاضلاب در خیابان‌ها به و تبعیض به ستوه آمده‌اند و از رسانه‌ها انتظار دارند آنها را با مشکلات و بی‌تدبیری‌ها تنها نگذارند.

آبادان شهری پر آوازه است که در حوزه‌های مختلف در کشور مطرح است، از زمینه‌های فرهنگی و دفاع مقدس تا صنعتی و تجارت خارجی و ورزشی و سایر ابعاد دارای اهمیت و برجستگی که از گذشته زبانزد خاص و عام بوده است. اما امروزه شهروندان از برخی مشکلات این شهرستان درباره موضوعات اولیه شهری در این شهرستان گلایه دارند.

اخیرا تعدادی از مردم در تماس‌هایی از برخی رویدادهای این شهرستان ابراز گلایه کرده و خواستار رسانه‌ای شدن آنان شدند. شاید استاندار جدید خوزستان این موضوع را جزء اولویت‌های خود تعریف کند.

ساکنان منطقه امیرآباد فاز دو آبادان از نبود آسفالت و فوران فاضلاب در خیابان ها به ستوه آمده‌اند.

آرش اشتهاریان از ساکنان منطقه امیر آباد آبادان از مشکلات 10 ساله این منطقه به خبرنگار ما گفت: منطقه امیر آباد بیش از 10 سال با مشکلات ناشی از عدم آسفالت خیابان ها و نبود شبکه آب های سطحی و در نتیجه فشار به شبکه آب و فاضلاب و طغیان آن دست و پنجه نرم می‌کند.

وی افزود: منطقه امیر آباد با بیش از 70 خیابان و معبر بیش از 10 سال در این وضعیت به سر می‌برد شهرداری کمبود اعتبارات، عدم دریافت حق آلایندگی، نبود قیر و فرسودگی انشعابات آب را عمده دلایل اصلی آسفالت نکردن خیابان های منطقه امیر آبادِ شهرستان آبادان عنوان می‌کند.

اشتهاریان عنوان کرد: توسعه فاضلاب بر عهدی سازمان آب و فاضلاب است این در حالی است که در حالت عادی شاهد فوران آب فاضلاب در خیابان های منطقه هستیم چه برسد به وضعیت روز‌های بارانی و نبود شبکه آب های سطحی که خود داستان دیگری است.

وی افزود: چندی پیش در تاریخ 13 دی 1399 منطقه آزاد اروند با انعقاد تفاهم نامه‌ای با قرارگاه خاتم‌الانبیا جهت بهسازی منعقد کردند و تا امروز نیروهای قرارگاه در منطقه امیرآباد فاز 2 حضور پیدا نکرده اند و سپاه در حال حاضر در منطقه ذوالفقاری آبادان در حال کار است.

 

مریم جلیل‌زاده از ساکنان این منطقه به تبعیض موجود اشاره کرد و گفت: بیش از 10 سال منطقه امیر آباد در وضعیتی شبیه به روستا به سر می‌برد مشاهده تبعیض از طرف مقامات شهرداری بر درد و گله‌مندی مردم منطقه می‌افزاید.

وی به یکی از نمونه‌های تبعیض در منطقه امیر‌آباد آبادان اشاره کرد و گفت: چندی پیش یکی از مقامات شهرداری که خود او یکی از ساکنین منطقه است در همسایگی مردمِ گله‌مند از وضعیت موجود با آسفالت کردن جلوی درب منزل خود و بر خشم و درد‌مندی همسایگان افزود.

معصومه شریفی یکی دیگر از ساکنین این منطقه گفت: این منطقه بیش از 10 سال در این وضعیت اسفناک است بوی‌ فاضلاب فوران کرده در خیابان های منطقه به خودی خود آسایش و آرامش ساکنین را گرفته است تا چند دقیقه پنجره را باز کنیم بوی تعفن فاضلاب امانمان را می‌گیرد تا کی باید تحمل کنیم؟ اینجا دست کمی از روستا ندارد بلکه صد رحمت به روستا !

 

در ادامه پیگیری مشکلات مردم به سراغ امام جمعه آبادان رفتیم. وی در این باره گفت: شهرداری در حال تلاش برای پیشروی در کارها است و زیر ساخت‌های لازم را دارد اما کمبود اعتبارات و نبود قیر در بازار با وجود شرکت تولید کننده قیر در آبادان از موانع توقف عملیات آسفالت در این منطقه است.

حجت‌الاسلام ابراهیمی پور با اشاره به دلایل نبود قیر با وجود شرکت تولید کننده قیر در آبادان گفت: با وجود شرکت پاسارگاد در آبادان با کمبود قیر مواجه هستیم زیرا این شرکت وارد بورس شده و حتی اگر در زمینه اعتبارات هم مشکلی نداشتیم نمی توانستیم خریداری کنیم.

با وجود پیگیری ها و تلاش‌های خبرنگار ما شهردار آبادان و معاون عمرانی او پاسخگوی تماس‌های تلفنی خبرنگار ما نبودند.

 

گزارش از سیده مریم علوی محمدی

دیدگاه‌ها  

+1 #1 کنار سیکلین آبادان 1399-11-29 07:46
ای مسئولین مدیران استان کشوری دولتی حکومتی از خواب بیدار بشوید و یادتون نره این شهر استان مظلوم در جنگ جان فدا کرد تا شما ها در راس کار بمانید. حالا ای طور باید رسیدگی بشه. آبادان در اوج مشکلات با اینکه نفت کشور را تامین می کنه ! کجایید پس ؟
0 #2 نصرت اله چهارلنگ 1399-11-29 18:00
فاز 2 امیرآباد را لطفا جناب شهردار دریاب

نوشتن دیدگاه