هم وطنان از سفر به آبادان خودداری کنند

فرماندار آبادان گفت: دستورالعمل وضعیت قرمز کرونایی در این شهرستان از فردا عملیاتی می‌شود و هم وطنان از سفر به این شهرستان خودداری کنند.

سید زین العابدین موسوی عصر امروز شنبه به وضعیت کرونایی شهرستان آبادان اشاره و تصریح کرد: دستورالعمل وضعیت قرمز در آبادان از فردا عملیاتی می‌شود و ستاد کرونا از این لحظه جلسات هماهنگی خود را در فرمانداری برگزار می‌کند.

وی افزود: تردد ماشین‌ها از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد ممنوع است؛ همچنین تردد ناموجه خودروهای با پلاک غیربومی در آبادان ممنوع است و در صورت مشاهده این‌گونه خودروها، ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

فرماندار آبادان با بیان اینکه هیچ‌گونه پذیرش مسافر و مهمان را در این شهرستان نخواهیم داشت، تأکید کرد: از هم‌وطنان خواهش می‌شود که به فکر سفر به آبادان نباشند.

موسوی با اشاره به اینکه در آبادان تنها مشاغل گروه یک اجازه فعالیت دارند، افزود: مدارس، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، آموزشگاه‌های خصوصی و دانشگاه‌ها تعطیل می‌شوند و فعالیت آنها فقط به صورت مجازی خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین فعالیت همه زمین‌های ورزشی و باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی، استخرها ممنوع هستند و فقط تیم‌هایی که درگیر مسابقات کشوری و استانی هستند، آن هم با نظارت ستاد مقابله با کرونا اجازه فعالیت دارند.

فرماندار آبادان با اشاره به تعطیلی آرامستان‌ها، تصریح کرد: اجازه برگزاری مراسم عروسی و عزا که مستلزم تجمع هستند تا اطلاع ثانوی داده نخواهد شد.

موسوی با تأکید بر اینکه این مصوبات برای همه ادارات و بخش ستادی شرکت‌ها لازم‌الاجراست و در غیر این صورت، برابر قانون برخورد خواهد شد، گفت: از همه دستگاه‌های حاکمیت، دولتی، عمومی، خصوصی درخواست می‌شود که با تمام توان دستورالعمل وضعیت قرمز را اجرا کنند.

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان آبادان اشاره کرد: از مردم شهرستان آبادان خواهش می‌شود با تمام توان با ما همکاری داشته باشند تا این وضعیت کنترل شود.

نوشتن دیدگاه