سه بیمارستان آبادان برای بستری بیماران کرونایی تجهیز شدند

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به تجهیز سه بیمارستان آبادان برای بستری بیماران کرونایی منطقه جنوب غرب خوزستان گفت: بیمارستان‌های امام خمینی (ره) ، نفت و ۱۷ شهریور تامین اجتماعی در کنار بیمارستان طالقانی آبادان آمادگی لازم برای بستری بیماران کرونایی را دارند.

شکراله سلمان‌زاده سه‌شنبه در نشست ستاد کرونا جنوب غرب خوزستان در آبادان اظهار داشت: کمبودها و نواقص موجود در موج‌های گذشته کووید ۱۹ در جنوب غرب خوزستان برطرف شده و دارو، تجهیزات و لوازم حفاظت فردی به اندازه کافی تا خرداد ماه سال آینده تهیه و ذخیره شده است.

وی افزود: متاسفانه در حال ورود به موج سوم بیماری کرونا در منطقه با شیب تند هستیم اما در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که می توان با همکاری مردم و مسئولان ویروس را محدود کرد و از شیوع بیشتر آن جلوگیری کرد و این امر جز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عمل به توصیه های متولیان سلامت محقق نخواهد شد.

سلمان‌زاده گفت: شرکای حوزه سلامت و نهادهای متولی و مرتبط با این حوزه باید همکاری بیشتری داشته باشند و در صورت تکمیل ظرفیت بیمارستان طالقانی آبادان همچون موج قبلی از ظرفیت بیمارستانهای امام خمینی (ره) پالایشگاه نفت و ۱۷ شهریور تامین اجتماعی استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بهترین واکسن پیشگیری ، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده در ماه‌های گذشته بیشترین راههای انتقال بیماری از طریق خانواده، حضور در مهمانی ها و دید و بازدیدهای فامیلی و حضور در اماکن پر تردد بوده است ضمن اینکه گسترش این بیماری در مناطق روستایی رو به افزایش است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در جنوب غرب خوزستان شناسایی شد که شامل ۱۹ بیمار در آبادان، سه بیمار در خرمشهر و ۵۵ بیمار در شادگان می باشند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۱۲ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان طالقانی آبادان بستری هستند.

بیمارستان طالقانی آبادان که در هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی در درمان مجروحان داشت امروز به خط مقدم جنگ با ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان تبدیل شده است.

نوشتن دیدگاه