دستگیری سارقان منازل پس از آتش سوزی در مخفیگاه در آبادان

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از دستگیری ۲ سارق سابقه دار منازل و خودرو در یک عملیات گسترده پلیسی خبر داد.

سرهنگ حسین زلقی گفت: صبح امروز به دنبال شناسایی مخفیگاه ۲ سارق سابقه دار (خودرو و منازل) وتحت تقیب قضایی، که در شهرستان اقدام به سرقت می‌کردند، توسط ماموران کلانتری ۱۱ ولیعصر مورد رصد و مراقبت قرار گرفت بلافاصله تیمی متشکل از عوامل انتظامی و تخصصی با حضور جانشین انتظامی شهرستان برای دستگیری سارقان در محل حاضر و سریعا مخفیگاه سارقان را به محاصره خود درآوردند.

وی افزود: متاسفانه سارقان ضمن قفل کردن درب‌های ورودی مخفیگاه خود، با در دست داشتن سیلندر گاز و فندک ماموران را در جهت فرار خود، تهدید به عقب نشینی کردند که در این راستا در جهت پیشگیری هرگونه حادثه احتمالی، عوامل آتش نشانی و اورژانس در محل حاضر شدند.

سرهنگ زلقی تصریح کرد: جانشین انتظامی شهرستان با گفتگوی طولانی با سارقان سعی در خروج آن‌ها از مخفیگاه بدون هرگونه حادثه احتمالی داشت، که در نهایت سارقان با بی توجهی مخفیگاه خود را آتش زدند.

بلافاصله عوامل انتظامی با شکافتن دیوار و ایجاد روزنه و نیرو‌های آماده آتش نشانی با اطفاء به موقع حریق، سرانجام سارقان با کمترین خسارت جانی و با سوختگی سطحی دستگیر شدند و یک قلاده سگ نیز نجات داده شد.

فرمانده انتظامی آبادان گفت: ۲ نفر از عوامل آتش نشانی و یک نفر از عوامل انتظامی با سوختگی سطحی و با کمک عوامل اورژانس به صورت سرپایی و در محل مداوا شدند.

متهمان ضمن اعتراف به ۸ فقره سرقت منزل و یک دستگاه سرقت مینی بوس جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شدند.

نوشتن دیدگاه