طرح سوال از وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص منطقه آزاد اروند

وزیر اقتصادی و دارایی باید در خصوص منطقه آزاد اروند در صحن علنی مجلس پاسخگو باشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه با گذشت بیش از ۱۵ سال از تاسیس سازمان منطقه آزاد اروند در محدوده‌ای بزرگ و جنگ زده آبادان و خرمشهر همچنان این دو شهرستان در محرومیت و مظلومیت به سر می‌برند.

سید مجتبی محفوظی افزود: منطقه آزاد اروند با ادعای رفع مشکلات و جبران عقب ماندگی‌های این دو شهرستان که به راستی نماد مقاومت، ایثار و شهادت کشور هستند روی کار آمد، اما تا به امروز شاهد اتفاق خاصی در این دو شهر نبوده ایم.

او از طرح سوال در خصوص منطقه آزاد اروند از وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: امروز سه سئوال مهم از وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح و به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی داده شد و وزیر باید در صحن علنی مجلس به سوالات پاسخ دهند.

 

محفوظی ادامه داد: آقای دژپسند باید توضیح دهند که علت عدم تاثیرگزاری این سازمان در مباحث مختلف از جمله عمرانی و اشتغالزایی در دو شهرستان آبادان و خرمشهر چیست؟

او همچنین به انتصاب مدیران غیربومی در سازمان منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: چرا و به چه دلیل مدیران غیربومی بدون هیچ گونه هماهنگی و مشورت در این سازمان منصوب می‌شوند؟

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه با گذشت بیش از یک ماه از بازداشت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند همچنان این سازمان در بلاتکلیفی به سر می‌برد که وزیر باید توضیح دهد که علت چرا تاکنون تکلیف مدیرعامل این سازمان مشخص نشده است.

او گفت: به عنوان نماینده مردم از حق مردم آبادان و خرمشهر نمی‌گذرم چرا که این دو شهرستان دین بسیار بزرگی چه در انقلاب و چه در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله و چه پس از آن بر گردن کل نظام دارند و تاکنون در محرومیت و مظلومیت به سر برده اند، لذا اکنون زمان آن فرا رسیده تا فکر اساسی برای این دو شهر شود و به جای وعده‌های غیرعملی به مردم، پایبند وعده‌های گذشته باشند و آن‌ها را عملیاتی و اجرایی کنند.

نوشتن دیدگاه