حداقل انتظار از سفر رئیس مجلس به آبادان حذف بند ن تبصره شش قانون بودجه ۹۹ بود

محمود رضا شیرازی شهردار آبادان در نشستی که با حضور رئیس کمیسیون عمران ، معاون وزیر راه و نمایندگان مجلس در فرمانداری برگزار شد با اشاره به سفر رئیس مجلس به آبادان گفت: در آن سفر یکی از درخواست های مهم ما حذف فوری بند ن تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۹ بود که متاسفانه تاکنون محقق نشده است.

او افزود: این بند ظالمانه ماهیانه مبلغی حدود ۳ و نیم میلیارد تومان فقط از حق آلایندگی آبادان را به صندوق ملی محیط زیست فرستاده و اعتباری که می توانست صرف ارائه خدمات بهتر، آسفالت معابر و نگهداری تاسیسات شهری شود ،بلاتکلیف مانده و در یک صندوقی جمع شده که خود آنها هم نمی دانند با مبلغ چه کنند.

شهردار آبادان ضمن ارائه گزارشی از برآوردهای صورت گرفته در حوزه بافت های فرسوده و دفع آب های سطحی خاطرنشان کرد: طی برآورد های صورت گرفته برای بازسازی معابر بافت های فرسوده در سلیج ها ، سده، جمشیدآباد ، ذوالفقاری و شطیط به مبلغی حدود ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز هست.

او یادآور شد : تاکنون از محل منابع شهرداری و مبلغ ششصد میلیون تومانی که اختصاص یافته تعدادی از خیابان ها زیرسازی و آسفالت شده اند اما اجرای کامل و اصولی پروژه های اصلاح معابر بافت فرسوده به تامین اعتبار برآورد شده نیاز دارد.

نوشتن دیدگاه