نظارت بر توزیع روغن خوراکی در آبادان افزایش یافت

معاون برنامه‌ریزی و توسعه انسانی فرمانداری ویژه آبادان گفت: ۱۰ گروه ۲ نفره از بسیج اصناف به همراه گروه‌های نظارتی از صمت و تعزیرات حکومتی نظارت بر توزیع روغن خوراکی در آبادان را برعهده دارند.

سید مصطفی علوی‌نیا شنبه اظهار داشت: به منظور کنترل و نظارت بازار در خصوص توزیع روغن در کنار بازرسان اداره صمت از نیروهای بسیج اصناف و مساجد به عنوان بازرس افتخاری کمک گرفته شده است.

وی افزود: روغن خوراکی به صورت مستمر و روزانه در بیش از ٢۰ عامل فروش و فروشگاه در سطح شهر آبادان در حال توزیع است و مشکلی در تامین روغن خوراکی در این شهرستان نیست.

رییس اداره صمت آبادان از توزیع روزانه ۱۰ تن روغن خوراکی به نرخ دولتی در این شهرستان خبر داد و گفت: تعداد عاملان فروش روغن خوراکی در آبادان به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و جلوگیری از تراکم جمعیت افزایش یافته است.

بیژن بداغی افزود: در چند روز گذشته شاهد کمبود روغن خوراکی در مراکز فروش و فروشگاهای شهرستان آبادان بودیم که برای رفع این مشکل توزیع گسترده روغن در دستور کار قرار گرفت.

وی از شهروندان آبادانی خواست هر گونه تخلف در رابطه با عرضه روغن خوراکی و دیگر تخلف و احدهای صنفی را از طریق پیام گیر ۱۲۴ و یا سامانه www.۱۲۴.ir اطلاع دهند.

شهروندان آبادانی در مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ که عامل توزیع روغن هستند با جملاتی مانند "روغن موجود نیست"، "روغن تمام شد"، "فردا برای خرید روغن مراجعه کنید" مواجه می‌شوند و یا مجبورند روغن را به قیمت آزاد و غیر متعارف تهیه کنند.

کمبود روغن در آبادان موجب شده تا برخی از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها روغن خوراکی را تنها در صورت خرید برخی دیگر از اقلام نظیر برنج، شکر، رب گوجه فرنگی و تن ماهی عرضه ‌کنند.

نوشتن دیدگاه