موضوع ساماندهی حمل و نقل برون شهری آبادان در کمیته ترافیک بررسی شد

کار ساماندهی خودروهای فعال در زمینه ی حمل و نقل مسافر برون شهری آبادان با دستور کار تعیین کرایه و جانمایی محل توقف خودروها از سوی شهرداری در کمیته ترافیک شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان در این جلسه که در محل سرسرای اجتماعات این فرمانداری برگزار شد، ضمن ابراز ناخرسندی از افزایش کرایه ی حمل و نقل که برای مردم ساکن بخش و روستاها و شهر مرزی اروندکنار پیش آمده، اظهار کرد: شرکت های فعال در حمل و نقل بخش های اروندکنار و مرکزی بایستی ظرف مدت یک هفته نسبت به ارسال لیست اسامی رانندگان تحت مدیریت شان به همراه شماره پلاک خودروها به فرمانداری، راهداری و پلیس راهور اقدام کنند.

وی گفت: شرکتهای فعال در حوزه حمل و نقل بخش های مرکزی و اروندکنار موظفند تا ظرف مدت ۲ هفته نسبت به نصب تابلو، زدن برچسب شرکت مربوطه برای خودروهای تحت پوشش شان و الزام رانندگان به پوشیدن لباس فرم مشخص اقدام کنند و اداره راهداری شهرستان نیز بایستی بر حسن اجرای این موضوع نظارت جدی کند.

وی افزود: پلیس راهور شهرستان نیز بایستی با رانندگانی که موارد فوق را اجرایی و رعایت نمی کنند و رانندگانی که زیر نظر شرکت ها نیستند به عنوان رانندگان غیرمجاز برخورد کند.

 

معاون امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان درباره ی تعیین نرخ نامه مسیرهای برون شهری با توجه به اعلان نرخ مصوب توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: از آنجائیکه موضوع افزایش نرخ های مذکور با توجه به شرایط کرونایی و با ظرفیت یک مسافر کمتر (تنها ۳ مسافر) صادر شده لذا طبق بررسی های انجام شده و با توجه به شرایط فعلی تردد در مسیرهای روستایی و شهرهای اروندکنار و چوئبده نرخ نامه جدید تعیین و تصویب شد.

طاهری؛ یادآور شد: بر این اساس کرایه ی مسیر آبادان - اروندکنار و به عکس با ظرفیت ۳ مسافر برای صندلی جلو ۱۵ هزار تومان و به ازای هر مسافر در صندلی عقب ۱۲ هزار تومان تعیین شده است ضمن اینکه برای مسیر آبادان – چوئبده و به عکس نیز نرخ کرایه به همین نرخ است.

وی گفت: کرایه ی هر مسافر در مسیر آبادان به منیوحی ۱۰ هزار تومان و مسیر اروندکنار به منیوحی نیز ۵ هزار تومان تعیین شد.

وی افزود: شرکتهای حمل و نقل در حوزه بخش مرکزی و اروندکنار بایستی نسبت به نصب بنر یا تابلو با درج نرخ نامه در محل پایانه ها و یا استقرار خودروهای برون شهری و روستایی اقدام و اداره راهداری و انجمن پایانه ها نیز بر این امر نظارت کنند.

وی اظهار کرد: در صورت تخلف رانندگان از نرخ نامه جدید، شهروندان می توانند با اعلام شماره پلاک خودرو متخلف به پلیس راهور و یا پلیس راه شهرستان اقدام کنند تا با رانندگان متخلف برخورد قانونی انجام شود.

معاون امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان تصریح کرد: شهرداری آبادان نیز موظف به جانمایی توقفگاه برای استقرار موقت خودروهای حوزه بخش مرکزی و اروندکنار در لین ۷ است و بایستی در این زمینه با شرکتهای متولی حمل و نقل مسافر قرارداد منعقد کند.

نوشتن دیدگاه