تجمع کارگران شهرداری آبادان در اعتراض به معوقات مزدی

حدود ۴۰ نفر از کارگران فضای سبز شهری آبادان روز سه‌شنبه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و دیگر مزایای خود مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر تجمع کردند.

تعدادی از این کارگران اظهار داشتند: مدت چهار ماه است که حقوق و دیگر مزایای خود را دریافت نکرده ایم و این امر باعث بروز مشکلات معیشتی و خانودگی برای آنها شده است.

آنان افزودند: با گذشت چهار ماه از پرداخت نشدن حقوق و دیگر مزایا و پیگیری این مشکل اما کسی از مسئولان مربوطه پاسخگو نیست و مسئولان فقط وعده می دهند.

یکی از این کارگران که به گفته وی ۲ ماه پیش هنگام کار دچار شکستگی از ناحیه پا شده است گفت: با وجود بروز حادثه در محل کار برای اینجانب اما شهرداری آبادان برای پرداخت هزینه درمان و بیمارستان اقدامی نکرد.

این کارگر معترض اظهار داشت: متاسفانه از ابتدای سال جاری تاکنون حق بیمه کارگران فضای سبز شهری آبادان پرداخت نشده است و نمی‌توانیم از خدمات بیمه استفاده کنیم.

وی افزود: کارگران شهرداری آبادان به عنوان قشر ضعیف جامعه مورد بی مهری قرار گرفته و در صورت اعتراض تهدید به اخراج می‌شویم.

مدیرعامل فضای سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری آبادان نیز در این باره گفت: پرداخت حقوق این کارگران ۲ ماه به تعویق افتاده که در هفته جاری به حساب آنها واریز خواهد شد.

محمد نادرپور اظهار داشت: مطالبات سالهای گذشته این کارگران مربوط به پیمانکاران قبلی است که در حال بررسی برای پرداخت است.

وی افزود: این کارگران از مدیریت پسماند در فضای سبز مشغول بکار بودند که قرار است برای تسهیل در پرداخت حقوق آنها قرارداد جدیدی از سوی پیمانکار فضای سبز منعقد شود.

شهرداری آبادان افزون بر ۲ هزار نیرو در بخش‌های مختلف خدمات شهری دارد.

نوشتن دیدگاه