از سرگیری فعالیت تالارها در آبادان

معاون امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان با اشاره به قرار گرفتن آبادان در وضعیت زرد کرونایی و قدردانی از تمامی اعضای ستاد مقابله با کرونا شهرستان و همراهی خوب مردم در رسیدن به این وضعیت، گفت: اکنون که در شهرستان به وضعیت زرد کرونایی رسیده ایم تالارها می توانند با رعایت پروتکل های خاص این شرایط فعالیت کنند اما در صورت رعایت نکردند دستورالعمل ها یک ماه تعطیل می شوند.

محمد طاهری امروز در جلسه ی کمیته ی اجرایی ستاد مقابله با کرونا شهرستان با موضوع ابلاغ دستورالعمل اجرایی مناطق دارای شرایط زرد کرونایی، که در محل تالار غدیر فرمانداری ویژه ی شهرستان آبادان برگزار شد، اظهار کرد: تعطیلی ۸ ماهه تالارهای برگزاری مراسمات سبب وارد آمدن ضرر مالی بسیاری به آنها شد لذا در شرایط زرد کنونی شهرستان از نظر کرونا، قرار شد تا تالارها با رعایت دستورالعمل های وضعیت زرد همچون استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت سالن، ثبت تالارها در سامانه ماسک، دریافت استعلام از مرکز بهداشت در کنار دریافت استعلام از دایره اماکن که به شکل معمول انجام می شد، حضور نماینده مرکز بهداشت در تالار به هنگام برگزاری مراسمات، انجام تب سنجی از سوی این مرکز در بدو ورود مهمانان، ارائه آموزش های لازم به کادر فعال در تالارها، و عرضه ی ماسک و مواد ضدعفونی در درب ورودی تالارها فعالیت خود را از سر بگیرند.

وی با تاکید بر تعطیلی مراکز آموزشی و دانشگاهها افزود: شوراهای مدارس پیشنهاداتشان را برای برگزاری حضوری یا غیرحضوری امتحانات به فرمانداری اعلام کنند تا تصمیم نهایی در این باره گرفته و ابلاغ شود. اما در مورد امتحانات نهایی که تصمیم گیری درباره ی برگزاری حضوری آنها در سطح کشور گرفته شده شهرستان هیچ مداخله ای ندارد.

 

معاون امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان با تاکید بر عدم الزام اولیاء دانش آموزان برای حضور در جلسات انجمن اولیاء و نظارت جدی آموزش و پرورش بر این موضوع، تصریح کرد: پیش از اعلام طرح شهید سلیمانی و لزوم اجرای آن در سراسر کشور از جمله شهرستان آبادان، ما در این شهرستان و به دستور فرماندار طرح پلیس کرونا را با هدف نظارت جدی بر آن دسته از افرادی که در منازلشان قرنطینه می شوند و تامین مایحتاجشان در قالب تامین و توزیع بسته های معیشتی اجرایی کردیم که به الگویی در کشور نیز تبدیل شد.

طاهری با بیان اینکه برخورد با اصناف متخلف و تشکیل پرونده و ارجاع آنها با تعزیرات حکومتی در حیطه ی اختیارات اداره صمت است، یادآور شد: در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی، چنانچه مرکز بهداشت شاهد بروز تخلفی از سوی واحد صنفی بود می تواند به جهت سرعت بخشی در رسیدگی به تخلف آن واحد صنفی، به صورت مستقیم آن واحد متخلف را به تعزیرات حکومتی معرفی کند.

وی خطاب به مدیرعامل تاکسیرانی آبادان گفت: قرار بر این بود که تاکسی های درون و برون شهری با نرخ تعیین شده اقدام به سوار کردن تنها سه مسافر کنند ضمن اینکه عرضه ی ماسک و مواد ضدعفونی در هنگام سوار کردن مسافران نیز انجام شود، اما متاسفانه گزارشات فراوانی مبنی بر تخلف تاکسی داران به صورت سوار کردن سه مسافر و دریافت کرایه ی چهار نفر و یا سوار کردن چهار مسافر (خارج از عرف دستورالعمل) به کمیته ی اجرایی ستاد مقابله با کرونا شهرستان آبادان رسیده است.

وی همچنین ازمعاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان خواست تا در بحث نظارت بر کارکرد داروخانه ها به ویژه در زمینه ی توزیع داروهای بیماران خاص همچون همیشه به صورت جدی ورود کند.

به گفته ی وی فعالیت استخرها، اماکن ورزشی و باشگاههای بدنسازی با ۵۰ درصد ظرفیت شان همراه با رعایت پروتکل ها و عرضه ی ماسک و مواد ضد عفونی کننده در محل بلامانع است.

نوشتن دیدگاه