ابلاغ دستورالعمل اجراییِ جدید ستاد مقابله با کرونای آبادان

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت:به یاری خدا و با همراهی تحسین برانگیز شهروندان وضعیت شهرستان از نارنجی به زرد کرونایی تبدیل شده است، باید از تمام کسانی که با ما همکاری کردند قدردانی کنم، اما این شرایط ناپایدار و بسیار شکننده است و اگر کوچکترین غفلتی صورت بگیرد، ممکن است ورق برگردد.

او در تشریح دستورالعمل اجرایی افزود: ورود خودرو‌های با پلاک شهرستان‌های نارنجی به آبادان ممنوع است و همچنین ورود خودرو‌های شهر‌های زرد به شهر‌های نارنجی ممانعت دارد، اما تردد بین مناطق زرد بلامانع است.

موسوی گفت: منع تردد خودرو‌ها در سطح شهرستان نیز از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد همچنان ادامه دارد.

رئیس ستاد کرونای شهرستان آبادان در خصوص فعالیت اصناف گفت:طبق دستورالعمل اجرایی شهرستان‌های زرد اصناف و مشاغل گروه‌های شغلی ۱ و ۲ و ۳ می‌توانند فعالیت کنند و در این خصوص استثناء قائل شده‌ایم به این صورت که فعالیت استخر‌های سرپوشیده، سینما و تالار‌های عروسی و نظایر آن باید با ۵۰ درصد ظرفیت و با مجوز و حضور ناظرین مرکز بهداشت صورت پذیرد و در این مراکز حتما باید تب سنجی و دستور العمل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا اجرا شود، در صورت مشاهده تخلف برای واحد صنفی متخلف اعمال قانون خواهد شد.

موسوی گفت: حسن اجرای این مورد و همچنین فعالیت اصناف گروه شغلی ۱ تا ۳ با کمیته اجرایی ستاد مقابله با کرونا می‌باشد که در اسرع وقت باید با تشکیل نشست موارد را به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کند.

فرماندار ویژه آبادان با بیان اینکه مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کماکان باید با مجوز آموزش غیر حضوری فعالیت کنند افزود: دو سوم کارکنان دولت می‌بایست در محل کار خود حاضر شوند و یک سوم فعالیت دورکاری داشته باشند.

فرماندار ویژه آبادان در پایان بر لزوم اجرای صحیح دستور العمل اجرایی ویژه مناطق با وضعیت زرد تاکید کرد.

نوشتن دیدگاه