نیازمندی پایگاه انتقال خون آبادان به تمامی گروه های خونی

سحر مقبلی رئیس پایگاه انتقال خون آبادان گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ با کاهش اهدای خون در آبادان روبه رو شده ایم و اکنون در تمامی گروه‌های خونی با کمبود تامین خون مواجه هستیم.

او افزود: ذخایر بانک خون این پایگاه با توجه به شرایط کنونی جامعه با کاهش مواجه شده و برای جبران این کاهش نیاز است افراد از همه گروه‌های خونی با مراجعه به پایگاه انتقال خون این شهرستان اقدام به اهدای خون کنند.

رییس پایگاه انتقال خون آبادان با بیان اینکه مردم نگران انتقال بیماری کرونا از طریق اهدای خون نباشند گفت: بیماری کرونا از طریق اهدای خون منتقل نمی‌شود و علاوه بر آن پایگاه انتقال خون آبادان به طور مستمر ضدعفونی می‌شود.

مقبلی گفت: نوبت بعد از ظهر این پایگاه به دلیل نداشتن پزشک تعطیل است و مردم و سازمان‌ها می‌توانند صبح‌ها برای اهدای خون به پایگاه انتقال خون آبادان مراجعه کنند.

او با بیان اینکه علاقه‌مندان به اهدای خون، هنگام مراجعه به این پایگاه باید کارت شناسایی معتبر به همراه داشته باشند، افزود: این پایگاه در تمامی روز‌های هفته به جز ایام تعطیل از ساعت ۷.۳۰ دقیقه صبح تا ۱۳.۳۰ دقیقه آماده دریافت خون از مردم است.

پایگاه انتقال خون آبادان تامین کننده خون مورد نیاز مراکز بیمارستانی شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان است.

نوشتن دیدگاه