انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک بین سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت هواپیمایی کارون

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در راستای همکاری مشترک جهت استفاده از ظرفیت ها و توانایی های تخصصی طرفین و رفاه حال ساکنین منطقه، این تفاهمنامه بین سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت هواپیمایی کارون، منعقد شد.

پیش از ظهر امروز با حضور اسماعیل زمانی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی کارون، معاون فرهنگی و مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی این سازمان؛ تفاهمنامه مذکور با هدف ایجاد همکاری مشترک و گسترش فعالیت در حوزه حمل و نقل هوایی مسافری، باری و گردشگری میان طرفین منعقد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه در این تفاهم نامه هر یک از طرفین تعهداتی را برعهده دارند، افزود: شرکت هواپیمایی کارون متعهد شد که برقراری پرواز شب خواب آبادان - تهران را که در فاز اول روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته انجام می شود را به زودی در پنج روز هفته اجرایی کند.

 

زمانی برنامه ریزی جهت برقراری پرواز های بین المللی پس از رفع موانع و محدودیت های سفر مربوط به شیوع بیماری کرونا را به عنوان یکی از اولویت های این شرکت هواپیمایی عنوان کرد و ادامه داد: علاوه بر این برنامه ریزی جهت برقراری پرواز آبادان - کیش - آبادان پس از رفع موانع و محدودیت های مرزی شلمچه و امکان تردد گردشگران عراقی، از دیگر اقداماتی است که انجام خواهد شد.

اسماعیل زمانی در توضیح دیگر تعهدات شرکت هواپیمایی کارون، اظهار داشت: برنامه ریزی جهت برقراری پروازهای باری از مبدا آبادان به سایر نقاط جهان، مشارکت در برگزاری و شرکت در نمایشگاه های گردشگری ملی و بین المللی، مشارکت در موقعیت های سرمایه گذاری گردشگری فرهنگی و ساخت هتل های ۴ و ۵ ستاره در کنار نام گذاری یک فروند هواپیما به نام شهرهای آبادان و خرمشهر به منظور تکریم شهرهای مورد اشاره از جمله پایبندی های این طرف قرارداد خواهد بود.

وی ضمن تأکید بر تعهد طرفین جهت ایجاد زمینه های لازم برای توسعه و اجرایی کردن مفاد تفاهمنامه، خاطرنشان کرد: سازمان منطقه آزاد اروند نیز بعنوان طرف دوم این تفاهم نامه؛ حمایت، تسریع و تسهیل در صدور کلیه مجوزهای لازم برای فعالیت های شرکت هواپیمایی کارون در چارچوب قوانین موجود و تأمین محل اسکان و ایاب و ذهاب تمامی اعضای گروه پروازی پروازهای شب خواب آبادان - تهران را برعهده دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در پایان مدت زمان این تفاهمنامه را یک ساله خواند که با موافقت نیز قابل تمدید است.

نوشتن دیدگاه