تولید پی‌وی‌سی در پتروشیمی آبادان افزایش یافت

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی آبادان گفت: پس از وارد مدار شدن واحد آسیب‌دیده ۶۰۰ پتروشیمی آبادان تولید این شرکت پس از ۲ ماه آزمایشی به تولید چهار هزار و ۲۰۰ تن تولید در ماه رسید.

سید محسن علوی شنبه اظهار داشت: این واحد پتروشیمی که به دلیل آتش سوزی سال ۹۷ متوقف و از مدار خارج شده بود با همت و کار جهادی کارکنان از اواخر خرداد ماه سال جاری مجدد در مسیر تولید قرار گرفت.

وی ظرفیت کنونی تولید در مجتمع‌ پتروشیمی آبادان را ۱۸۰ هزار تن برابر ۶۰ درصد ظرفیت اسمی اعلام کرد افزود: پس از راه‌اندازی مجدد واحد ۶۰۰ تولید پی‌وی‌سی به صورت آزمایشی در ۲ ماه به ۲ هزار و ۱۵۴ تن رسید که این ظرفیت در ماه‌های بعدی به حداکثر تولید رسید.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی آبادان گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده میزان تولیدی پی‌وی‌سی در مهرماه سال جاری در پتروشیمی آبادان ماهانه چهار هزار و ۲۰۰ تن رسید که با این روند میزان تولید تا پایان سال در این پتروشیمی به ۳۵ هزار تن خواهد رسید.

 

علوی بیان کرد: با توجه به مرغوبیت پی‌وی‌سی تولید در آبادان و ارزآوری خوب آن این ظرفیت وجود دارد که محصول تولیدی به خارج کشور صادر شود.

وی گفت: مجتمع پتروشیمی آبادان علاوه بر تامین نیاز کشور به فرآورده های پتروشیمی بخشی از آن را به بازارهای هدف خارجی صادر می‌کند و این مجتمع با آمادگی کامل در حال تولید و بر اساس شرایط فرآیندی و به صورت مرحله‌ای در حال افزایش ظرفیت تولید است.

نوشتن دیدگاه