۸۵ درصد آب شهرستان آبادان از طریق آبرسانی غدیر تامین می‌شود

مهرانفر گفت: ۸۵ درصد آب شهرستان آبادان از طریق آبرسانی غدیر و ۱۵ درصد نیز از رودخانه بهمنشیر تامین می‌شود.

مهرانفر مدیر شبکه آبفا آبادان با اشاره به اختصاص روزانه ۱۴۵ هزار مترمکعب آب آشامیدنی از طریق طرح آبرسانی غدیر به شهرستان آبادان گفت: ۸۵ درصد آب شهرستان آبادان از طریق آبرسانی غدیر و ۱۵ درصد نیز از رودخانه بهمنشیر تامین می‌شود.

او با اشاره به رشد ۲۰ درصدی آب در زمان آغاز اپیدمی کرونا بیان کرد: پیش از این روزانه ۷۵ هزار مترمکعب آب مورد نیاز شهرستان از طریق طرح آبرسانی غدیر تامین می‌شد و اکنون این میزان ۲ برابر شده است.

مدیر شبکه آبفا آبادان اظهار داشت: مخزن جدید تصفیه خانه شهر چوئبده با ظرفیت روازنه هفت هزار متر مکعب آبرسانی تا یک ماه آینده وارد مدار خواهد شد ضمن اینکه پروژه آب شیرین کن اروندکنار به ۷۵ درصد رشد فیزیکی رسیده که فاز نخست آن با ظرفیت سه هزار و ۵۰۰ مترمکعب در روزهای آینده وارد مدار خواهد شد.

مهرانفر گفت: از ۶ ماه آینده آب مورد نیاز شهرستان آبادان از سد دز تامین خواهد شد که با اجرایی شدن آن به لحاظ کیفی بسیار مطلوب‌تر خواهد شد و دیگر نیازی به تصفیه ندارد.

مدیر شبکه آب آبادان افزود: ۵۶ درصد از شبکه آب آبادان فرسوده است که از سال ۹۶ تا پایان تیر ماه امسال بیش از ۱۷۰۰ کیلومتر شبکه توزیع جدید در شهرستان اجرایی شده است.

مهرانفر اظهار داشت: برای احداث ۲۷۰ کیلومتر شبکه جدید و خط در شهرستان آبادان نیاز به ۳۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

نوشتن دیدگاه