۱۰۰ هزار عدد ماسک رایگان در آبادان توزیع شد

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان گفت: ۱۰۰ هزار عدد ماسک رایگان با برگزاری مانور سلامت در ۲۰ منطقه شهری و روستایی آبادان توزیع شد.

سید زین‌العابدین موسوی سه‌شنبه در حاشیه برگزاری مانور سلامت مبارزه با کرونا در آبادان اظهار داشت: مانور سلامت با حضور سفیران سلامت ودستگاه‌های اجرایی با هدف هشدار به شهروندان در خصوص فراگیری بیماری کرونا در شهرآبادان، اروندکنار ، چوئبده و روستاها برگزار شد.

وی با اشاره به ارایه خدمات غربالگری سلامت ، تب سنجی و آموزش شیوه نامه های بهداشتی به شهروندان با برگزاری این مانور گفت: وضعیت بیماری کووید ۱۹ در آبادان بسیار نگران کننده است.

به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی برخی شهروندان ،آبادان وارد وضعیت قرمز شده و تنها با همکاری مردم می توان از این شرایط خارج شد.

فرماندار ویژه آبادان هدف اصلی مانور بزرگ سلامت را همکاری و مساعدت مردم برای خروج از وضعیت قرمز و هشدار کرونا عنوان کرد و افزود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی شهروندان آبادانی کاهش یافته است و این امر سبب افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان شده است.

موسوی افزود: در راستای تشویق شهروندان آبادانی به استفاده از ماسک مانور سلامت با حضور ۳۵۰ نفر از کارکنان دستگاه های مختلف در ۲۰ نقطه شهرستان از جمله خیابان‌های امیرکبیر، احمدآباد، کوی قدس، ذوالفقاری، ملت، فرهنگیان و شهرهای اروندکنار و چوئبده برگزار شد.

 

وی بر لزوم استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در شهرستان تاکید کرد و گفت: در پیک نخست این بیماری میزان استفاده از ماسک در آبادان ۹۰ درصد بود که موفق شدیم بیماری را کنترل کنیم ولی با ورود به پیک دوم متاسفانه میزان استفاده از ماسک در آبادان به ۲۰ درصد کاهش یافته است که نگران کننده است.

فرماندار ویژه آبادان اظهار داشت: بیماری کووید ۱۹ روند افزایشی به خود گرفته و دلیل آن رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم است، اگر بیماری مدیریت و کنترل نشود باید منتظر افزایش چشمگیر مبتلایان به این بیماری باشیم.

نوشتن دیدگاه