فردا چهارشنبه آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون بیش از ۱۹۳ هزار متقاضی در مرحله دوم ثبت نام وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند.

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا روز گذشته ۱۹۳ هزار نفر مازاد بر تایید شدگان مرحله اول، برای وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند، گفت: در مرحله اول حدود ۴۰۰ هزار متقاضی وارد سامانه شده بودند و حدود یک میلیون و هشتصد هزار متقاضی هم از طریق پیامک درخواست وام ودیعه مسکن را ثبت کرده بودند که در نهایت از این تعداد حدود ۴۳۰ هزار نفر تایید شدند.

او ادامه داد: مرحله دوم ثبت نام وام ودیعه مسکن با مصوبه جدید ستاد ملی کرونا آغاز و زمان ثبت نام هم تا پایان مهر ماه تمدید شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته حدود ۱۹۳ هزار نفر در مرحله دوم ثبت نام کرده‌اند و در حال پالایش و ارزیابی شرایط این متقاضیان هستیم تا زودتر برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شوند.

محمود زاده تصریح کرد: پالایش و ارزیابی نهایی شرایط متقاضیان توسط وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها در حال انجام است و امیدوار هستیم سرعت پرداخت تسهیلات افزایش یابد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای وام ودیعه مسکن در نظر گرفته شده است و حدود ۶۰۰ هزار متقاضی تاکنون این تسهیلات را دریافت خواهند کرد که این پرداختی‌ها متناسب با هر شهر انجام می‌شود.

او یاد آور شد: تعداد متقاضیان در هر شهر کم یا زیاد است و با توجه به آن که میزان تسهیلات ودیعه مسکن در شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است، ممکن است تعداد پرداختی‌ها در این مناطق افزایش یابد، همچنین میزان تسهیلات در تهران ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است و تعداد پرداختی‌ها بستگی به تعداد متقاضیان دارد.

بنابراین متناسب با بودجه در نظر گرفته شده تسهیلات پرداخت می‌شود و تعداد متقاضیان ممکن است کم یا زیاد شود.

نوشتن دیدگاه