اردوی استعدادیابی بسکتبال آبادان برگزار شد

سرمربی تیم بسکتبال مردان پالایش نفت آبادان گفت: به بازیکنان بومی توجه داریم.

سرمربی تیم بسکتبال مردان پالایش نفت آبادان با بیان اینکه طبق برنامه پیش می‌رویم و اردوی استعداد یابی خوبی برگزار شد، گفت: به بازیکنان بومی توجه داریم.

هماد سامری از برنامه تمرینی پیش فصل تیمش برای حضور در مسابقات فصل جدید لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور خبر داد و افزود: سه هفته است تمرینات تیم شروع شده است و با حمایت‌های خوب مدیر عامل باشگاه اردوی استعدادیابی خوبی نیز داشتیم.

سامری ابراز داشت: تمرینات با تمام نفرات آغاز شده است و تمرینات پیش فصل به خوبی و طبق برنامه پیش می‌رود. مسئله و یا مصدومیت خاصی وجود ندارد. در هفته‌ی آینده به سمت تمرینات اصلی خواهیم رفت و اگر شرایط مناسب بود و توانستیم اردو برگزار کنیم چند بازی دوستانه نیز خواهیم داشت.

او درباره استعداد یابی و استفاده از بازیکنان بومی در ترکیب تیم بسکتبال پالایش نفت تصریح کرد: ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا در تیم بسکتبالی که برای قهرمانی تلاش می‌کند جا برای جوانان داشته باشیم. هرچند همه می‌دانیم که بحث استعدادیابی از سنین پایه و رده‌های پایین‌تر باشگاه باید شروع شود و در تیم بسکتبال بزرگسالان جایی برای این کار نیست اما رسالت خود را برای این منطقه انجام می‌دهیم.

 

سامری تاکید کرد: این فصل هشت الی ۹ بازیکن خوب از خوزستان و از منطقه داریم که برای اولین بار باعث شده است تعداد بازیکنان بومی از بازیکنان غیربومی بیشتر باشد. هفت بازیکن غیر بومی داریم که از نخبگان بسکتبال کشور هستند که ترکیب اصلی و با ماهیت هدف برای قهرمانی را شکل داده است. بقیه بازیکنان که بازیکنان خوبی هستند در کنار تیم ما قرار دارند و در موقعیت مناسب از آن‌ها استفاده خواهد شد.

سامری در خصوص هدف تیمش برای فصل جدید گفت: به هرحال قهرمانی سخت است و اتفاقات زیادی باید بیفتد و فاکتور‌های بسیاری باید باشد تا تیمی قهرمان شود. اما این قول را می‌دهیم که تمام تلاش خود را برای این کار انجام دهیم. مسیر حرکتی ما درست است. سعی و تلاش خود را انجام می‌دهیم و انشاالله که بتوانیم به نتیجه‌ی مطلب برسیم.

بر اساس برنامه فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران مسابقات فصل آتی لیگ برتر بسکتبال مردان باشگاه‌های کشور قرار است از اواسط آبان به صورت نیمه متمرکز در تهران آغاز شود.

نوشتن دیدگاه