امکانات بیمارستان نفت آبادان در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت

رییس بهداشت‌ودرمان صنعت‌نفت آبادان گفت: امکانات بیمارستان امام خمینی (ره) نفت آبادان با تمام توان برای بستری و خدمت به بیماران کرونایی در این شهرستان قرار گرفت.

نصراله حسونی‌بحرینی روز جمعه بیان کرد: از ابتدای شروع مبارزه با ویروس کرونا تمام تلاش خود را در همکاری با دانشکده علوم پزشکی آبادان و ستاد مبارزه با کرونا ، همزمان با پوشش حوادث صنعت نفت و ارایه خدمات به کارکنان مجموعه نفت، انجام داده‌ایم.

وی افزود: باتوجه به تکمیل ظرفیت بخش کرونا یک این مرکز با ۲۳ تخت و در راستای انجام وظیفه و ارائه خدمت به مبتلایان کرونا بخش کرونای ۲ بیمارستان نفت با ۱۹ تخت بستری جهت استفاده بیماران نیازمند مراقبت مبتلا به کووید ۱۹ آماده خدمت شده است.

حسونی‌بحرینی با اشاره به تکمیل ظرفیت بخش یک بیمارستان نفت آبادان از بیماران کووید ۱۹ گفت: ۵۰ درصد بیماران بستری در این بخش غیرشرکت نفتی هستند.

وی رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون و اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه را مهمترین راه قطع زنجیره این ویروس مهلک دانست و افزود: در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی افزایش شمار زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در منطقه را شاهد خواهیم بود.

 

بیمارستان نفت آبادان طبق مصوبات شورای تامین شهرستان به عنوان بیمارستان معین دوم کرونا تعیین شده بود.

بیمارستان امام خمینی (ره) نفت آبادان (OPD) در سال ۱۳۰۶ هجری شمسی با ظرفیت ۲۵۲ تخت‌ با بخش‌های اصلی درمانی تاسیس و خدمات بهداشتی درمانی را به جمعیت زیر پوشش صنعت نفت ، آغاز و سپس به ۵۰۰ تخت‌ ارتقا داده شد.

این بیمارستان تا سال ۱۳۶۲ در حال فعالیت و پس از آن به دلیل جنگ تحمیلی ایران و عراق تا سال ۱۳۶۹ تعطیل و سپس با خاتمه جنگ تحمیلی مجدد فعالیت خود را آغاز کرد.

هم اکنون این بیمارستان با بخش‌های اطفال ، داخلی ، جراحی ، زنان و زایمان ، همودیالیز ، سی سی یو ، ای سی یو ، انکولوژی و اورژانس و یک اتاق عمل بزرگ ، یک اتاق عمل سرپایی و پنج درمانگاه در سطح شهر و پلی‌کلینیک تخصصی با ظرفیت ۱۵۰ تخت مصوب ۱۰۳ تخت فعال خدمات بهداشتی و درمانی را به جمعیت طبی صنعت نفت و سایر مراجعان طبق ضوابط تعریف شده ارایه می‌کند.

نوشتن دیدگاه