ديدار امام جمعه و ریيس دانشکده علوم پزشکی آبادان با خانواده زن اهدا کننده عضو

حجت‌الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی‌پور امام جمعه و شکراله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان ظهر امروز با خانواده زنی که پس از مرگ مغزی اعضای بدنش به بیماران نیازمند اهدا شد، دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه آبادان در این دیدار گفت: این رفتار نشان از ایمان قوی شما دارد و به طور قطع مورد توجه سیدالشهدا قرار می گیرید.

حجت الاسلام ابراهیمی پور با قدردانی از این اقدام خداپسندانه خطاب به خانواده این زن اظهار کرد: شما با قبول انجام این کار، به 3خانواده حیات دادید و هر کدام از آنها اگر یک رکعت نماز بخوانند، روزه بگیرند و یا سایه شان بالای سر خانواده باشد، ثوابش به شما می‌رسد.

وی از رئیس و معاونان دانشکده علوم پزشکی آبادان به جهت فرهنگ‌سازی در این زمینه و هم در بحث مقابله با کرونا که خوش درخشیدند و زحمات زیادی را متحمل شدند، قدردانی کرد.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز در ادامه این دیدار گفت: این اقدام بزرگ در واقع یک صدقه ی جاریه است و افرادی که اعضای متوفی به آنها اهدا شده تا زمانی که نفس می‌کشند قدردان این بزرگواری شما هستند.

شکراله سلمان زاده خطاب به خانواده ی زن اهدا کننده عضو اظهار کرد: شما با پذیرش اهدای عضو دخترتان، 3 نفر را زنده کردید و با این کار گویی 3 بار کل بشریت را نجات دادید.

در این دیدار که معاون درمان، مشاور، رئیس اداره بازرسی و جمعی دیگر از مدیران دانشکده علوم پزشکی آبادان حضور داشتند، به خانواده ی مرحومه اهدا کننده عضو یک جلد کلام‌الله مجید و هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

زن 27 ساله آبادانی در پی حادثه ای، به بیمارستان شهید بهشتی آبادان منتقل شد و به رغم انجام عمل جراحی و تلاش کادر بیمارستان در نهایت مرگ مغزی این بیمار تایید و با نظر پزشکان تیم اهدای عضو بیمارستان، در شرایط اهدا قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه