۹۵ درصد تخت‌های بیمارستان آبادان در اشغال بیماران کرونایی است

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۹۵ درصد ظرفیت تخت‌های بخش آی‌سی‌یو بیمارستان طالقانی آبادان از بیماران کووید ۱۹ پر شده است.

هوشان شریعتی دوشنبه اظهار داشت: در یک ماه اخیر مراجعه بیماران کووید ۱۹ و بستری بیماران بدحال در بیمارستان‌های شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان افزایش یافته و ظرفیت تخت‌های آی سی یو بیمارستان طالقانی آبادان در حال پر شدن است.

وی همچنین به اشغال ۷۰ درصد تخت‌های بستری بیمارستان طالقانی آبادان توسط بیماران کرونایی اشاره کرد و افزود: سرعت انتشار بیماری کرونا افزایش یافته به گونه‌ای که جوانان و افراد کم سن و سال را درگیر کرده و موارد مرگ و میر در جوانان نیز گزارش شده است.

شریعتی به اضافه شدن ۲۴ تخت جدید به بخش آی‌سی‌یو بیمارستان طالقانی آبادان اشاره کرد و افزود: بیمه هزینه اشغال تخت‌های جدید را متقبل نمی‌شود و هزینه‌های آن را مانند تخت‌های بخش‌های عمومی محاسبه می‌کند که این امر موجب ضرر و زیان بیمارستان شده است این درحالی است که این هزینه‌ها با پیگیری وزارت بهداشت و درمان در کلان شهرهای محاسبه ولی در شهرستان‌ها این کار عملی نشده است.

وی بیمارستان‌های امام خمینی (ره) "نفت" و بیمارستان ۱۷ شهریور تامین اجتماعی را به عنوان بیمارستان‌های معین در صورت پر شدن ظرفیت بیمارستان طالقانی آبادان اعلام کرد و گفت: در پیک اول شیوع کرونا برای ارایه خدمات درمانی به بیماران کووید ۱۹ از همکاری تامین اجتماعی و شرکت پالایش نفت آبادان استفاده شد اکنون نیز در صورت لزوم بیماران در بیمارستان های نفت و تامین اجتماعی آبادان بستری خواهند شد.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: با توجه به پیش بینی شیوع آنفلوآنزا از هفته آینده در منطقه توصیه می‌شود افراد پرخطر همچون افراد چاق، دیابتی و کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کنند.

نوشتن دیدگاه